$
שווקי חו"ל

הפד מסיים את הפטור מריתוק הון על ידי הבנקים

התקנה, שהתקבלה בעקבות משבר הקורונה ומאפשרת לבנקים להימנע מהחזקת הון כנגד הפסדים אפשריים באג"ח ובפקדונות, מסתיימת בסוף החודש; הפד הודיע כי לא יאריך אותה, אך יבדוק מחדש את חוק ההון מחשש שאינו מתפקד יותר כתוצאה מצעדי החירום; מניות הבנקים הגיבו בירידות

חדשות חוץ 09:5520.03.21
הבנקים הגדולים בארה"ב יצטרכו להחזיק החל מהחודש הבא בשכבה נוספת של הון כנגד הפסדים אפשריים באג"ח אמריקאיות ופקדונות של הפדרל ריזרב, זאת לאחר שהאחרון הודיע אתמול (ו') כי לא יאריך את הפטור הרגולטורי הזמני בעניין שנועד לסיוע בתקופת המגפה ותוקפו פג בסוף החודש.

 

 

 

עם זאת, בפד הודיעו כי ישיקו בדיקה רשמית של חוק ההון, הנקרא "יחס המינוף הנוסף" (supplementary leverage ratio), זאת בשל חששות שהוא כבר לא מתפקד כמתוכנן כתוצאה מצעדי החירום נגד הקורונה בהם נקט הבנק המרכזי.

 

יו"ר הפד, ג'רום פאוול יו"ר הפד, ג'רום פאוול צילום: רויטרס

 

 

ההחלטה של הפד לבחון מחדש את הכלל נחשבת לניצחון לבנקים בוול סטריט, שטענו כי הדרישה לקויה מיסודה, אולם הסירוב להאריך את ההקלה כפי שאנליסטים רבים העריכו שיעשו, התקבלה באכזבה.

 

מה דעתך על מניית JP MORGAN:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מניות הבנקים הגדולים בארה"ב נפלו אתמול לאחר פרסום ההחלטה. כך למשל, מניית ג'יי.פי. מורגן סגרה בירידה של 1.6%, ומניות בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ הפסידו 1% ו-1.1%, בהתאמה.

 

"מניות הבנקים בוול סטריט ייענשו כי עכשיו יהיה עליהם להקצות יותר כסף", הגיב אדוארד מויה, אנליסט בכיר בחברת המסחר במט"ח Oanda. עם זאת, הוא הוסיף כי הבדיקה המתוכננת "תרגיע את החששות מכך שזו החלטה סופית".

 

ההחלטה לפטור את הבנקים מהקצאת הון נוסף לכיסוי ההפסדים באג"ח אמריקאיות ופקדונות של הבנק המרכזי התקבלה באפריל בשנה שעברה בניסיון לעודד אותם להגביר את ההלוואות לאמריקאים שנקלעו לקשיים בעקבות הסגרים שהוטלו עקב הקורונה הפטור נקבע עד ה-31 במרץ השנה.

x