$
בורסת ת"א

שופרסל תגייס 702 מיליון שקל לאחר ביקוש בהיקף של 1.5 מיליארד שקל

דירקטוריון החברה החליט לקבל הצעות ל-27 מיליון מניות רגילות במחיר אחיד של 26 שקלים למניה - למשקיעים מוסדיים ישראלים וזרים; הגיוס נועד לאפשר לענקית קמעונאות המזון והפארם לצמצם חלק מהחוב הרובץ עליה ולפתח את פעילות האונליין; שלשום פרסמה החברה תוצאות שיא ב-2020

נורית קדוש 14:5205.03.21

שופרסל קיבלה ביקושים בהיקף מצטבר של כ-1.5 מיליארד שקל, יומיים לאחר שהודיעה על כוונתה לגייס 700 מיליון שקל בהנפקת מניות למשקיעים מוסדיים זרים וישראלים.

 

לאחר בחינת ההצעות שהתקבלו, החליט הבוקר (שישי) דירקטוריון החברה לקבל הצעות ל-27 מיליון מניות רגילות במחיר אחיד של 26 שקלים למניה, כך שהגיוס יעמוד על 702 מיליון שקל.

 

 

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן צילום: אביגיל עוזי

 

בכוונת החברה לפעול בהקדם, ובכפוף לקבלת אישור הבורסה לרישום למסחר של המניות שתוצענה במסגרת דוח הצעת המדף, הצפוי להתפרסם במהלך יום ראשון הקרוב.

 

הגיוס נועד לאפשר לענקית קמעונאות המזון והפארם לצמצם חלק מהחוב הרובץ עליה ולפתח את פעילות האונליין, המותג הפרטי והמכירה לעסקים. אלה יאפשרו לה להציג צמיחה גם אחרי שמשבר הקורונה יחלוף והציבור ישוב לטוס לחו"ל ולצרוך מזון במסעדות, בתי מלון ומקומות עבודה, על חשבון הצריכה בחנויות המזון.

 

בשיחה עם כלכליסט בעת פרסום הדוחות השנתיים לסיכום 2020, אמר מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן כי "יכול להיות שלא נפגוש בשנים הבאות את שנת השיא בהכנסות, אבל מנועי הצמיחה ישפרו את מצבנו ויאפשרו לנו להשאר על 4-5% רווחיות תפעולית".

 

משבר הקורונה איפשר לשופרסל לרשום תוצאות שיא ב-2020, כך שמכירות ענקית הקמעונאות הפועלת בתחום המזון, הפארם וסיטונאות המזון, זינקו ב-14% ל- 15.2 מיליארד שקל. את השנה חתמה החברה עם זינוק של 44% ברווח הנקי שהסתכם ב-387 מיליון שקל. החברה תחלק דיבידנד בגובה של 140 מעליון שקל.

 

אתמול נחשף בכלכליסט כי החברה נערכת למנוע כניסת עובדים לא מחוסנים לסניפיה. שופרסל הודיעה ל-18 אלף עובדיה כי מיד אחרי חג הפסח רק עובדים שיציגו תו ירוק המעיד כי התחסנו או עברו בדיקת קורונה עם תוצאה שלילית מידי 72 שעות, יורשו להגיע לעבודה.

 

הדבר נכון גם לגבי אורחים ומבקרים בסניפי ומרכזי החברה, כך שיש לו השפעה נרחבת יותר, גם על ספקים המגיעים לחברה.

x