$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

שופרסל תחייב את עובדיה להציג תו ירוק או בדיקה שלילית כתנאי להגעה לעבודה

לכלכליסט נודע כי ענקית קמעונאות המזון והפארם הודיעה ל-18 אלף עובדיה כי מיד אחרי חג הפסח, רק עובדים שיציגו תו ירוק המעיד כי התחסנו או בדיקת קורונה שלילית כל 72 שעות, יורשו להגיע לעבודה. התנאי יחול גם על ספקים שעובדים עם הרשת

נורית קדוש 20:5204.03.21

שופרסל נערכת למנוע כניסת עובדים לא מחוסנים לסניפיה. לכלכליסט נודע כי ענקית קמעונאות המזון והפארם, הודיעה ל-18 אלף עובדיה כי מיד אחרי חג הפסח, רק עובדים שיציגו תו ירוק המעיד כי התחסנו או בדיקת קורונה שלילית מדי 72 שעות, יורשו להגיע לעבודה.

 

 

מנועי חיסון, יוכלו להציג אישור רפואי לפיו אינם יכולים להתחסן. גם עובדים אלה יידרשו להציג בדיקת קורונה שלילית מדי 72 שעות. עובד שלא יהיה ברשותו תו ירוק ויסרב להציג בדיקת קורונה שלילית מידי 72 שעות, ולא ניתן יהיה להעסיק אותו מהבית או ממקום מבודד, ואשר עבודתו מחייבת הימצאות בקרבת עובדים ולקוחות - לא יורשה להגיע לעבודה ותינתן לו האפשרות לשהות בביתו על חשבון ימי חופשה שצבר או בחופשה ללא תשלום. עובד שיסרב לאפשרויות אלו, יזומן לשימוע לפני פיטורים.

 

גם מבקרים, דוגמת נציגי הספקים, יידרשו להציג תו ירוק או בדיקה שלילית מ-72 שעות לפני הביקור. מדובר בהחלטה שיש לה השפעה רחבה, שכן לרשת מגיעים מדי יום עובדים של מאות ספקים, המביאים סחורה למרכזים הלוגיסטיים. אלו לא יוכלו להיכנס למתחמי החברה ללא תעודת מתחסן או בדיקה שלילית.

 

סניף של שופרסל, ארכיון סניף של שופרסל, ארכיון צילום: יאיר שגיא

 

 

בהודעה שנשלחה לעובדים נכתב: "החברה רואה חשיבות עליונה בהתחסנות נגד נגיף הקורונה, למען שמירה על ביטחון ציבור העובדים ולקוחותיה ובתוך כך, השבת החיים למסלולם הרגיל. צעדים אלו גובשו נוכח צו השעה ובהתאם לנסיבות הקיימות. אנו קוראים לעובדים שאינם מנועים רפואית, לתת כתף למאמץ הלאומי, לגשת להתחסן מתוך ערבות הדדית".

 

שופרסל מפעילה 301 סניפי מזון ו-86 סניפים של רשת הפארם, לצד 2 חנויות למכירה בסיטונות. בנוסף, לחברה מרכזים לוגיסטיים, מטה, והתקשרויות עם קבלני משלוחים, המפיצים את הזמנות האונליין שמהווים 20% ממכירות החברה, לבתי הלקוחות.

 

בחודש שעבר הודיע מנכ"ל ביג מרכזי קניות חי גליס, כי החל מעד שבועיים, הכניסה למשרדי הקבוצה תותר רק למי שיציג תעודת מתחסן. גליס מסר כי "החיסון הוא בשלב זה כנראה הדרך היחידה לצאת מהמשבר שתקף אותנו. אי לכך ובהתאם לזאת, אנחנו ניישם על עצמנו את רגולציית התו הירוק. החל מ-15.3, אדם שלא יציג אישור מחוסן בשני חיסונים, לא יוכל להכנס למשרדי החברה". גליס ציין כי התנאי תקף לכל העובדים, הספקים והאורחים.

x