$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

לאומי ודיסקונט ילוו 300 מיליון דולר לאל על

ההלוואה תינתן בתנאים נחותים מאלו שאותם החברה היתה אמורה לקבל בסיבוב הקודם של המו"מ בחודשים יוני-יולי 2020. חלק מההלוואה צפוי לשמש את החברה להחזר חלקי עבור כספי כרטיסים שרכשו לקוחותיה, ושלהם היא חייבת כמיליארד שקל

גולן חזני 06:5521.01.21

אל עלשבשליטת אלי רוזנברג וששווי השוק שלה עומד על 843 מיליון שקל, עומדת לחתום על הלוואה של 300 מיליון דולר מבנק לאומי, בנק דיסקונטוגופים מוסדיים.

 

 

 

ההלוואה תינתן בתנאים נחותים מאלו שאותם החברה היתה אמורה לקבל בסיבוב הקודם של המו"מ בחודשים יוני-יולי 2020. חלק מההלוואה צפוי לשמש את החברה להחזר חלקי עבור כספי כרטיסים שרכשו לקוחותיה, ושלהם היא חייבת כמיליארד שקל. חלק אחר ישמש את החברה לצרכיה השוטפים.

 

 

מטוס של אל על מטוס של אל על צילום: שאטרסטוק

 

לאומי ודיסקונט יממנו 100 מיליון דולר כל אחד מההלוואה, ואילו המוסדיים אמורים להעניק את השליש הנותר. באוגוסט האחרון הפסיק לאומי את המו"מ מול החברה להעמדת ההלוואה בריבית של 5% ובערבות מדינה של 75%.

 

האוצר מסכים כיום, לאחר שרוזנברג הזרים הון לאל על, כי ערבות המדינה תעמוד על 82.5% מסך ההלוואה. יתרת ההלוואה, 52.5 מיליון דולר, תינתן בריבית של כ־14%-13% למשך חמש שנים. עד כה הזרים רוזנברג לחברה 107 מיליון דולר, והוא התחייב להזרמה של 50 מיליון דולר נוספים.

x