$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הקונה המיועד של אל על: תלמיד הישיבה אלי רוזנברג

לכלכליסט נודע כי המשקיע שמנהל משא ומתן מול משרד האוצר לקבלת היתר שליטה בחברת התעופה הוא בנו של נפתלי רוזנברג, יהודי דתי מניו יורק העוסק בנדל"ן מניב ומחזיק בין היתר במלונות ובבתי אבות בארה"ב

גולן חזני 06:5812.07.20

המשקיע שמנהל משא ומתן מול משרד האוצר לקבלת היתר שליטה בחברת התעופה אל על הוא תלמיד ישיבה בשם אלי רוזנברג, כך נודע ל"כלכליסט". רוזנברג הוא בנו של נפתלי רוזנברג, יהודי דתי מניו יורק העוסק בנדל"ן מניב ומחזיק בין היתר במלונות ובבתי אבות בארצות הברית. למעשה ההשקעה המתוכננת באל על היא של רוזנברג האב, אולם מכיוון שהבן הוא בעל אזרחות ישראלית וזהו תנאי מהותי לקבלת היתר שליטה, הרי שאם המשפחה תרכוש את החברה זה ייעשה תחת שמו של הבן.

 

ינקי קוינט ינקי קוינט צילום: בשמת איבי

 

 

נפתלי רוזנברג, שעשוי לרכוש את אל על באמצעות בנו שהינו אזרח ישראלי נפתלי רוזנברג, שעשוי לרכוש את אל על באמצעות בנו שהינו אזרח ישראלי צילום: Centers Health Care

 

עם זאת, הדרך לעסקה עוד ארוכה. המגעים מתנהלים בשלב זה מול רשות החברות בראשות ינקי קוינט. את המגעים בשמו של רוזנברג מנהל ראם עמינח, שבינתיים פנה גם לחברת אל על עצמה בבקשת ההיתר, לפי בקשתו של קוינט.

 

ככל הידוע אין כל הסכמות מסחריות בין רוזנברג לבעלת השליטה באל על חברת כנפיים. גורמים בסביבת האוצר מדגישים כי כרגע ההתנהלות היא מול כנפיים בנוגע לעמידת החברה בדרישות האוצר השונות שהוצבו כתנאי לסיוע, ובראשן הגעה להסכמות עם כל הוועדים. דירקטוריון אל על בחר בשבוע שעבר במתווה חילוץ שמבוסס על הלוואה של 250 מיליון דולר בערבות מדינה בשיעור 75%, במקביל לגיוס הון בהנפקת מניות בהיקף 150 מיליון דולר. המדינה התחייבה לקנות את המניות שהציבור לא יקנה, ובסבירות גבוהה עשויה להפוך לבעלת השליטה בחברה.

x