$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלי רוזנברג קיבל היתר שליטה באל על

לכלכליסט נודע כי שרי התחבורה, האוצר, הביטחון והדיגיטל, העבירו היום את חתימתם על היתר השליטה לנציגיו של רוזנברג, ודחו בכך את הטענות שהוא איש קש של אביו; רוזנברג השקיע 217 מיליון שקל ורכש 42.9% ממניות חברת התעופה בהנפקה שבה גויסו 505 מיליון שקל; החברה האם כנפיים צפויה להחזיק ב-14%-16% מאל על, והמדינה בנתח של 13%-15%

גולן חזני 14:0202.10.20
'גמר חתימה טובה' - אלי רוזנברג קיבל היתר שליטה באל על. לכלכליסט נודע כי שרי התחבורה, האוצר, הביטחון ושר הדיגיטל, העבירו היום את חתימתם על היתר השליטה והעבירו אותו לנציגיו של רוזנברג.

 

את ההיתר קיבלו רוזנברג וחברת "כנפי נשרים תעופה". רשות החברות בראשות ינקי קווינט העניקה את ההיתר עוד במהלך השבוע והיום חתמו השרים מירי רגב, בני גנץ ישראל כץ ודודי אמסלם. השרים דחו בכך את הטענות שרוזנברג הוא איש קש של אביו קני רוזנברג.

 

 

אלי רוזנברג אלי רוזנברג צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

 

 

רוזנברג השקיע 217 מיליון שקל ורכש 42.9% ממניות חברת התעופה בהנפקה שביצעה לאחרונה, בה גויסו 505 מיליון שקל. 

 

ההנפקה נסגרה במחיר המינימום שנקבע ועמד על 67.1 אגורות למניה. חברת אל על הנפיקה 753.3 מיליון מניות ועל כן קיבלה לקופתה כאמור 505 מיליון שקלים. המדינה הזמינה כחלק מההנפקה 395 מיליון מניות והזרימה לחברה כ-265 מיליון שקל - תחזיק בנתח של 13%-15% מאל על. החברה האם כנפיים צפויה להחזיק ב-14%-16%.

 

אלי רוזנברג התחייב שלא ייתן לאביו קני שהוא אזרח אמריקאי (שמנוע על פי תקנון אל על ותנאי מניית הזהב שיש למדינה באל על משליטה בה) מלתת כל ביטחונות או ערבות או שעבוד על מניות אל על למרות שאלה שנרכשו באמצעות ההלוואה שנתן קני רוזנברג לאלי.

 

הבן גם התחיב שלא להעניק לאביו זכות להעמיד את ההלוואה לפירעון מיידי ולא להפעיל כל אמצעי שליטה באל על או בכנפי נשרים תעופה. עוד התחייב אלי רוזנברג שלא יקנה זכות במניותיה של כנפי נשרים תעופה או באמצעי שליטה באל על ללא הסכמה מראש ובכתב של המדינה.

 

רוזנברג יוכל עפי תנאי ההיתר למכור מניות אל על, בתנאי שהגורם לו ימכור את המניות יחזיק בפחות מ-5% ממניות החברה, או לחלופין יקבל מראש ובכתב את הסכמת המדינה להחזיק ביותר מ-5% מהמניות. רוזנברג התחייב עוד שלא לשעבד את מניותיה של כנפי נשרים תעופה אלא באישור המדינה או במקרה שירצה לשעבד את מניותיו למשקיע מוסדי ישראלי, באישור מנהל רשות החברות הממשלתיות.

  

שמו של רוזנברג כמי שמבקש לרכוש את השליטה באל על נחשף לראשונה בכלכליסט. רוזנברג הוא תלמיד ישיבה בן 26 מירושלים שעלה ארצה לפני שלוש שנים.

 

אביו מחזיק ברשת בתי אבות ושירותים רפואיים. הם מיוצגים בארץ ע"י ראם עמינוח.

x