$
בארץ

פרסום ראשון

אלי רוזנברג מעלה ההצעה על אל על: מתחייב להשקיע 101 מיליון דולר בהנפקה

במכתב ששלח רוזנברג לרשות החברות ולאוצר הוא נקב בסכום האמור - לאחר שעד כה התחייב להשקיע 75 מיליון דולר. ההצעה, שלא זוכה לשיתוף פעולה מצד בעלי השליטה באל על, חברת כנפיים, מבטיחה הצלחה של שני שלישים מסך ההנפקה במתווה המדינה

גולן חזני ונווית זומר 12:2524.08.20

אלי רוזנברג מעלה את ההצעה שהגיש עבור רכישת אל על, ומתחייב להשקיע 101 מיליון דולר בהנפקת המניות של החברה. לכלכליסט נודע כי במכתב ששלח הבוקר רוזנברג לרשות החברות ולמשרד האוצר הוא נקב בסכום האמור - לאחר שעד כה התחייב לסכום של 75 מיליון דולר השקעה.

 

המשקיע אלי רוזנברג המשקיע אלי רוזנברג צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

 

ההצעה של רוזנברג מבטיחה מראש הצלחה של שני שלישים מסך ההנפקה במתווה המדינה - גיוס הון כולל של 150 מיליון שקל. עם זאת, רוזנברג לא זוכה לשיתוף פעולה מצד בעלי השליטה באל על, חברת כנפיים, מול שני המתמודדים האחרים על רכישת חברת התעופה - מאיר גורביץ' ודוד ספיר.

 

בשבוע שעבר פורסם כי באל על הוחלט להאריך את החל"ת אליו הוצאו 6,080 עובדים לפני חצי שנה, עד ל-30 לספטמבר; בנוסף, האריכה אל על את הפסקת הטיסות המסחריות עד לתאריך האמור - ובכך למעשה קבעה כי פעילותה תושבת כמעט לחלוטין לפחות עד אחרי החגים.

 

חתם ההנפקה יהיה לידר שוקי הון. ספיר וגורביץ נפגשו בשבוע שעבר עם רשות החברות במטרה לזרז את קבלת ההיתר לרכישת אל על. השניים לא חשפו את המחיר שהם מוכנים לשלם עבור החברה , אף שספיר כן ציין כי הוא מוכן לרכוש פחות משליטה.

 

רוזנברג בטוח - יהפוך לבעל השליטה

רוזנברג הוא היחיד מבין השלושה שנפגש בשבוע שעבר עם דירקטוריון אל על, בהמשך לדרישה שיצאה מבא כוחו - פגישה שהאווירה בה הוגדרה "כלא ידידותית" .

 

בינתיים התברר בדיון אתמול בוועדת הכלכלה כי אל על אינה מתכוונת לחדש את טיסותיה המסחריות עד שלא יושלם המתווה. קרי: תבוצע ההנפקה ותתקבל הלוואה בנקאית של 250 מיליון דולר בערבות מדינה. המשמעות היא שלפחות עד סוף ספטמבר החברה לא צפויה לחדש טיסות נוסעים.

x