שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

המניה שמזנקת ב-70% אחרי עסקה עם גוגל

גוגל נכנסת לתחום פתרונות האבטחה הביתית ורוכשת 6.6% ממניות ADT ב-450 מיליון דולר; ADT נסחרת בוול סטריט בשווי שוק של 6.63 מיליארד דולר; גוגל מעוניינת לייצר יחד עם ADT מערכות אבטחה ביתית כמו מצלמות, אזעקה ביתית, פעמון דלת מתוחכם ומוצרים נוספים הקשורים בתחום; המניות שגוגל רוכשת יחשבו כמניות Class B שהמשמעות לכך היא כי לא תתאפשר לה זכות הצבעה בנוגע להחלטות על מדיניות ADT

נועם לנדמן 18:5603.08.20

אחרי הדיווחים על העסקאות הגדולות המתגבשות מצד מיקרוסופט ואפל - גם גוגל מדווחת על רכישה, חלקית יותר: תרכוש 6.6% ממניות חברת פתרונות האבטחה הביתית ADT תמורת 450 מיליון דולר. ADT, הנסחרת בוול סטריט בשווי שוק של 6.63 מיליארד דולר, ממריאה ב-70% לאחר הדיווח.

 

גוגל מעוניינת לייצר יחד עם ADT מערכות משותפות של מצלמות אבטחה ביתית, אזעקה ביתית, פעמון דלת מתוחכם ומוצרים נוספים הקשורים בתחום האבטחה הביתית. ADT צופה כי תספק ללקוחות גוגל את מוצרי האבטחה שלה עוד השנה ואף תרחיב את השותפות בין שתי החברות במהלך 2021.

 

חברת ADT חברת ADT צילום: adweek

 

 

המניות שגוגל תרכוש יחשבו כמניות Class B ש-ADT זה עתה הנפיקה, שהמשמעות לכך היא כי לגוגל לא תתאפשר זכות הצבעה בנוגע להחלטות על מדיניות החברה. זאת, בניגוד למניות Class A, המאפשרות למחזיקה בהן את זכות ההצבעה, כשותפה לכל דבר בחברה באמצעות החזקת מניות.

 

בנוסף לכל זה, גוגל ו-ADT מתחייבות כל אחת להוציא סכום של 150 מיליון דולר שישמשו לשיווק משותף של המוצרים, ייצורם ולפיתוחים טכנולוגיים שלהם, כמו גם להכשרת עובדים, כך מסרה ADT.

 

ביום חמישי לאחר המסחר פורסמו דוחות אלפבית (החברה האם של גוגל), ולראשונה ב-16 שנות קיומה כחברה ציבורית הנסחרת בבורסה, רשמה רבעון עם נסיגה בהכנסות - למרות זאת, החברה האם של גוגל עקפה את תחזיות האנליסטים: ההכנסות ברבעון השני אמנם ירדו ב-2% ל-38.30 מיליארד דולר, אך התחזיות עמדו על נסיגה גדולה יותר של 4%.

 

הרווח הנקי עמד על 10.13 דולר למניה, מעל הצפי שעמד על 8.21 דולר. המכירות מפרסום ביוטיוב התעלו על התחזיות, אך ההכנסות מהענן פספסו את הצפי.

x