$
בורסת ת"א

מנכ"ל טבע: "שמח להודיע שלא פיטרנו אף עובד"

קאר שולץ שוחח עם המשקיעים לאחר פרסום תוצאותיה של טבע ברבעון וכבר מביט קדימה; "כל המזומנים שנייצר ילכו להקטנת החוב ואנחנו עומדים עכשיו ביעד של יצירת 2 מיליארד דולר בשנה במזומנים"; אך סמנכ"ל הכספים מוריד ציפיות להמשך השנה - "ההשפעה (של משבר הקורונה) תורגש ככל הנראה ברבעון השני ותנטרל את השפעת ההפתעה של הרבעון הראשון"

סופי שולמן 17:1707.05.20

"אני שמח לדווח שכל המפעלים שלנו נשארו פתוחים בחודשים האחרונים ולא פיטרנו אף עובד", אמר מנכ"ל טבע קאר שולץ, בשיחה עם המשקיעים לאחר שפורסמו תוצאות חברת הפארמה לרבעון הראשון.

 

"בינתיים לא ראינו השפעות למשבר הקורונה על טבע, אבל קיימים סיכונים שנובעים מכך שחומרי הגלם ומרכיבי התרופות מיוצרים במקומות שונים בעולם. כמו כן, אילוצי העבודה בפורמט החדש מפחיתים את הקשר בין צוותי המכירות שלנו מה שעלול להוביל להתרוממות איטית יותר בתרופות החדשות שלנו. הדברים האלה עוד לא קרו, אבל הם רשומים בקטגוריה של סיכונים", הסביר שולץ.

 

סמנכ"ל הכספים אלי כליף הוסיף כי בעקבות הקורונה, טבע לא מעלה את התחזיות להמשך שנה חרף העובדה שהרבעון הראשון היה חזק מהצפוי. "הרגשנו את הקורונה בינתיים רק בהצטיידות מוגברת של צרכנים בתרופות במהלך מרץ, אבל למרות הרבעון הראשון החזק לא משנים את התחזית לאור הנסיבות של קורונה. טבע לא מספקת תחזית לרבעון השני, אבל ההערכה היא שההשפעה תורגש ככל הנראה ברבעון השני ותנטרל את השפעת ההפתעה של הרבעון הראשון".

 

 

מנכ"ל טבע קאר שולץ מנכ"ל טבע קאר שולץ צילום: מאור סוויסה

 

שולץ סיכם בזהירות האופיינית לו: "אמרנו ש-2019 הייתה שנת השפל וכי עברנו את התחתית. אנחנו רואים שיפור איטי וכך גם אמרנו שהשיפור בהכנסות לא יהיה דרמטי, כאשר כל המזומנים שנייצר ילכו להקטנת החוב ואנחנו עומדים עכשיו ביעד של יצירת 2 מיליארד דולר בשנה במזומנים. נראה צמיחה חד ספרתית, כאשר הקופקסון ימשיך להישחק בשנים הקרובות, אך הירידה תתאזן על ידי אוסטדו ואג'ובי שיצמחו מהר יותר מהירידה בקופקסון. המגמה הזאת תתגבר בשנים הקרובות ולכן מספיק גם שכל יתר הגנריקה תשאר רק יציבה וכך נוכל להציג צמיחה".

 

שולץ התייחס גם לסוגיה המשפטית הפתוחה סביב פרשת משככי הכאבים בארה"ב והסביר כי לא חלה התקדמות בנושא בעקבות הסגר בארה"ב: "ש עיכוב בעקבות הקורונה גם במונחים של כל העבודה נעשית יותר לאט ומהבית וגם בכך שהמשפט הראשון שהיה להיפתח בניו יורק נדחה. אני עדיין אופטימי שיהיה הסדר בין התובעים לבין החברות המעורבות אבל הנושא מתעכב ללא ספק".

x