$
בורסת ת"א

הציבור לא נהר להנפקה של פנאקסיה: גייסה 11.5 מיליון שקל

רוכשי המניות היחידים בהנפקת חברת הקנאביס הרפואי, שביקשה לגייס עד 15 מיליון שקל, היו המשקיעים שהתחייבו להשקיע בה 17.5 מיליון שקל

צלי גרינברג 22:5918.09.19

חברת הרודיום השקעות, שנסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 54.3 מיליון שקל — ונמצאת בתהליכי מיזוג עם חברת הקנאביס הרפואי פנאקסיה — דיווחה היום כי השלימה הנפקה של כ־19.5% ממניותיה תמורת 11.5 מיליון שקל. זאת מתוך סכום כולל של עד 15 מיליון שקל שביקשה לגייס.

 

החברה קיבלה בהנפקה הצעה אחת בלבד. מדובר במימוש התחייבות של כמה משקיעים — עמוס לוזון באמצעות ע.לוזון נדל"ן ופיננסים, רומרוי השקעות ופיתוח, נאור החזקות, SA השקעות ו־Murchinson — במסגרת הסכמי השקעה. כלומר, פנאקסיה לא הצליחה לגייס מהציבור את הסכום הנוסף שביקשה — 3.5 מיליון שקל.

החברה דיווחה לראשונה על ההקצאה הפרטית ב־13 במאי השנה, ועל זהות חמשת המשקיעים דיווחה לראשונה ב־4 ליוני השנה.

 

המשקיעים רכשו את המניות לפי 4 שקל למניה — מחיר המגלם פרמיה של 9.8% על שווי השוק שלה בסגירת המסחר ערב ההנפקה והנחה של 14.7% מהמחיר הנקוב בהסכם ההשקעה המקורי, שבו הם התחייבו להשקיע בחברה לפי מחיר של 4.69 שקל למניה. באותו הסכם השקעה התחייבו המשקיעים להזרים לחברה סכום של עד 17.5 מיליון שקל, ובהתאם לכך דיווחה הרודיום כי משקיע נוסף הודיע על כוונתו להשתתף בגיוס הקרוב ולהשקיע בחברה 6 מיליון שקל, וכי אותו משקיע כבר העביר את הכספים לנאמן. אולם גורמים בשוק ההון אמרו ל"כלכליסט" כי המשקיע שבו מדובר הוא אחד מחמשת המשקיעים החתומים על הסכם ההשקעה, שלא העביר לנאמן את כספי ההשקעה בזמן, ולכן לא השתתף בהנפקה.

 

דדי סגל דדי סגל צילום: Jaron Levisohn

גיוס הכסף יאפשר להרודיום לצאת מרשימת השימור של בורסת תל אביב ולהיסחר ברשימה הראשית. במסגרת הצעת המדף להנפקה, מ־16 בספטמבר, הודיעה הרודיום כי אם תגייס פחות מ־15 מיליון שקל היא תפעל לביצוע גיוס נוסף לפי אותו מחיר, וכי אם לא תצליח לעבור להיסחר ברשימה הראשית, היא תפעל בעניין לאחר השלמת המיזוג עם פנאקסיה. עוד ציינה החברה, כי ככל שעסקת המיזוג והקצאת המניות הפרטית למשקיעים תושלם עד 26 בספטמבר, היא תוכל להעמיד הון עצמי מופחת בגובה של 16 מיליון שקל במקום 35 מיליון שקל, אולם הוסיפה כי לאחר הגיוס הנוסף הצפוי, בהיקף של 6 מיליון שקל, צפויים להיות בקופתה 35 מיליון שקל. הדרישה להון עצמי של 35 מיליון שקל חלה מתוקף תקנון הבורסה על חברות שהיו ברשימת השימור. אולם, הרודיום תיהנה מהקלה, שכן הבורסה מסתפקת בהון עצמי של 16 מיליון שקל במקרים שבהם היה גיוס של מעל 15 מיליון שקל מהציבור.

 

גיוס הכסף נעשה במסגרת הליכי המיזוג, אולם החברה הדגישה שגם אם הגיוס לא היה יוצא לפועל, המיזוג היה נמשך כסדרו. אתמול הודיעה החברה כי השלמת הגיוס מבטיחה את השלמת המיזוג.

 

מנכ"ל פנקסיה ד"ר דדי סגל אמר כי "אנו שמחים על ההתקדמות המבטיחה את השלמת המיזוג. הפיכת הפעילות שלנו לציבורית מאפשרת לנו לשתף את המשקיעים שלנו בהצלחת החברה בעתיד הקרוב ובטווח הרחוק כאחד". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x