שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הרפורמה בקנאביס התעכבה והרחיקה את פנאקסיה מהתחזיות

חברת הקנאביס צפתה הכנסות של כ-40 מיליון שקל ב-2019, במידה שהרפורמה תיכנס לתוקף ב-1 באפריל; ואולם הרפורמה נדחתה - וההכנסות במחצית הסתכמו ב-5.7 מיליון שקל, גידול של פי 5.2 לעומת התקופה המקבילה

צלי גרינברג 19:1908.09.19

חברת הרודיום השקעות, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 52.5 מיליון שקל ונמצאת בעסקת מיזוג עם חברת הקנאביס הרפואי פנאקסיה, פרסמה היום (א') את תוצאותיה העסקיות של פנאקסיה למחצית הראשונה של 2019.

 

הכנסות החברה גדלו פי 5.25 ל-5.7 מיליון שקל לעומת המחצית הראשונה של 2018. טרום זימון אסיפת בעלי המניות לאישור ההסכם למיזוג עם פנאקסיה בתחילת השנה, החברה דיווחה כי הכנסותיה ל-2019 יעמדו על כ-35 עד 40 מיליון שקל.

 

גיל בנימיני, סמנכ"ל הכספים של פנאקסיה, אמר לכלכליסט כי "ההנחה שלנו בתקופה של טרום אישור ההסכם היתה שהחל מ-1 באפריל רפורמת האסדרה החדשה תחל במלואה. הרפורמה נדחתה, וגם הייצוא. ב-1 בספטמבר האחרון, רבעון לאחר הדוחו"ת של המחצית, האסדרה החדשה נכנסה לתוקף".

 

פנאקסיה גם הציגה בסיכום המחצית הראשונה של 2019 הפסד של 14.5 מיליון שקל, או 4.63 שקלים למניה, לעומת הפסד של 3.7 מיליון שקל או 1.2 שקלים למניה במחצית הראשונה של 2018. ההפסד הגולמי, עם זאת, עמד על 102 אלף שקל בלבד במחצית הראשונה השנה, לעומת 1.45 מיליון שקל אשתקד.

 

בנימיני אמר לכלכליסט בהקשר זה כי "ההפסד הרשום הוא בעיקר רישומי-חשבונאי. אין לו משמעות תזרימית. בדו"ח ניתן לראות שאנו כמעט מאוזנים. מה שכרגע מכביד על ההוצאות שלנו ויש לו חלק באי המעבר לרווח למרות גדילה משמעותית בהכנסות הוא בין היתר עלויות התקינה (GMP)".

 

דדי סגל דדי סגל צילום: Jaron Levisohn

 

בפנאקסיה, הפועלת כמפעל לייצור מוצרי קנאביס רפואי, מעריכים שכניסת האסדרה החדשה לתוקף תוביל את כלל השוק כבר ברבעון הראשון של 2020 למפעלים ותגדיל את הייצור של המפעל עוד יותר. עד לכניסת האסדרה החדשה לתוקף רוב השוק התנהל בהתאם לאסדרה הישנה, שלא חוייב מעבר דרך מפעלי הקנאביס הרפואי. עיקר הייצור של החברה הוא עבור מותגי ספקי הקנאביס הקיימים מתוך מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות.

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה, מסר עם תוצאות הדו"ח למחצית הראשונה של 2019 כי "החברה נערכת באופן מאסיבי לייצוא מוצריה לאירופה ברבעון הראשון של 2020, בכפוף לקבלת היתר ייצוא, לטובת החולים במדינות רבות מחוץ לישראל שאין להם כיום מענה מלא; בישראל אנו בתנופת ייצור מיטבית ופועלים להרחבה נוספת של שטחי המפעל להמשך מגמת הצמיחה של החברה".

 

פנאקסיה התייחסה למיזוג עם הרודיום וכתבה במסגרת הערכת השווי לחברה כי אם המיזוג לא יתקיים, היא תנפיק למשקיעים מניות בפנאקסיה גלובל, אותה היא מתכוונת להנפיק בעתיד, ב-20% הנחה על מחיר המניה. ואם המיזוג עם הרודיום לא ייצא לפועל, ופנאקסיה גלובל לא תונפק - היא תעניק 20% הנחה על מחיר המניה בסיבוב ההשקעה הבא.

 

עוד ציינה החברה, כי אם הרודיום השקעות לא תצליח להעמיד 22.2 מיליון שקל בקופת החברה עם המיזוג, כפי שהתחייבה במסגרת הסכם המיזוג, יקבלו לידיהם בעלי השליטה של פנאקסיה עד 5% נוספים מהון המניות של החברה הממוזגת, העומד כיום על 74.99%, ו-15% נוספים שיינתנו לאחר עמידה באבני דרך נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x