שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

חברת הקנאביס פנאקסיה גייסה 17.5 מיליון שקל ממשקיעים

הגיוס נעשה על ידי הקצאת מניות במחיר של 4.69 שקלים ולפי שווי חברה של 550 מיליון שקל

צלי גרינברג 15:4213.05.19

חברת הרודיום השקעות, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 75.2 מיליון שקל וממזגת לתוכה את חברת הקנאביס פנאקסיה ישראל, דיווחה היום (ב'), כי פעילות הקנאביס גייסה 17.5 מיליון שקל בהנפקה פרטית מקבוצת משקיעים.

 

 

החברה ציינה, כי קיבלה מהמשקיעים התחייבויות לרכישה באמצעות הנפקה פרטית של מניות הרודיום השקעות, במחיר רכישה של כ-4.69 שקל למניה, המשקף הנחה של 15% על מחיר המניה במועד ההתחייבות. הגיוס בוצע לפי שווי חברה של 550 מיליון שקל. השלמת ההנפקה צפויה להתקיים בסוף חודש מאי וכפופה למספר תנאים, בהם השלמת עסקת המיזוג עם הרודיום השקעות.

 

אחד המשקיעים הוא עמוס לוזון, בעל השליטה בחברת לוזון נדל"ן שנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 49.6 מיליון שקל, שהשקיע כ-4 מיליון שקל לאחר שהצהיר בשבוע שעבר כי בכוונתו להשקיע עד 10% מההון העצמי של החברה, בין היתר, גם בחברת קנאביס ציבורית.

 

הרודיום מדווחת עוד, כי כספי ההנפקה ישמשו את פנאקסיה להשלמת ההיערכות לייצוא לאירופה והמשך התרחבות וצמיחת הפעילות העסקית של החברה. ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה, מסר במסגרת ההודעה, כי "שוק הקנאביס הרפואי באירופה מוערך בכ-40-60 מיליארד יורו, וקיים ביקוש למוצרי קנאביס באיכות פרמצבטית. פנאקסיה משלימה בימים אלו את ההיערכות לייצוא עם השלמת תיקון תקנות יצוא הקנאביס מישראל".

 

קנאביס קנאביס צילום: גטי אימג'ס

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x