$
שווקי חו"ל

המונסונים בהודו והיובש באירופה פגעו במכירות אדמה

ההכנסות ברבעון השני של 2019 נחלשו ב-2.1% למיליארד דולר, הרווח הנקי ירד ב-30% ל-51 מיליון שקל; חן ליכטנשטיין, נשיא ומנכ"ל אדמה: "אנחנו מתמודדים עם תנאי שוק קשים, תנאי מזג אויר מאתגרים והשפעות מטבע שליליות, אך מעמיקים נוכחות בשווקים צומחים ונמשיך לצמוח מעל השוק"

צלי גרינברג 15:0921.08.19

חברת אדמה הישראלית שנרכשה על ידי חברה סינית דיווחה היום (ד') על ירידה של 2.1% בהכנסות הרבעון השני של 2019, שהסתכמו במיליארד דולר לעומת 1.02 מיליארד דולר ברבעון המקביל. יצרנית החומרים להגנת הצומח שנסחרת בבורסת שנזן הסינית בשווי כ-3.1 מיליארד דולר, רשמה היחלשות בהכנסות בעקבות תנאי מזג אוויר קיצוניים באיזורים נרחבים בעולם.

 

הרווח הגולמי של החברה ירד ב-4.3% ועמד על 327 מיליון דולר לעומת 342 מיליון דולר ברבעון השני ב-2018, הרווח התפעולי נחלש ב-15.6% ועמד על 116 מיליון דולר.

 

הרווח הנקי נפל ב-30.1% ל-51 מיליון דולר או 2.08 סנט למניה לעומת 73 מיליון דולר או 2.99 סנט למניה ברבעון המקביל. החברה ציינה כי העלאת מחירים פיצתה במידה רבה על הירידה בכמויות המכירה, העלייה בעלויות הרכש וההשפעה השלילית של שערי החליפין.

 

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

 

        

החברה ציינה כי המשקעים הכבדים שספגה צפון אמריקה ברבעון הראשון, והשיטפונות שבאו בעקבותיהם ברבעון השני, לצד מזג אוויר יבש באופן קיצוני באירופה, הודו וחלקים מאסיה פסיפיק, עיכבו וצמצמו את השימוש במוצרי הגנת הצומח באזורים אלה.

 

החברה הציגה ירידה של 13.6% (במונחי דולר) במכירות באירופה שהסתכמו ב-267 מיליון דולר, ירידה של 10.2% במכירות בהודו, במזרח התיכון ובאפריקה ל-146 מיליון דולר וירידה של 3% במכירות בסין ל-86 מיליון דולר.

 

באדמה ציינו כי נהנו מביקוש חזק יחסית באמריקה הלטינית, עם עלייה של 14.2% (במונחי דולר) בהכנסות שהסתכמו ב-196 מיליון דולר. החברה רשמה עלייה של 3.5% במכירות בצפון אמריקה ושל 3.1% באסיה פסיפיק.

 

90.3% ממכירות החברה ברבעון היו ממוצרים להגנת הצומח, והיתר היו ממכירות של חומרי ביניים ותוספים. 

 

מפעל אדמה בנאות חובב מפעל אדמה בנאות חובב

   

 

סעיף המזומנים ושווי מזומנים עמד בסוף הרבעון על 783 מיליון דולר לעומת 910 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

עוד ציינה החברה כי מחירי היבולים החקלאיים, למעט תירס, נותרו נמוכים במחצית הראשונה של 2019, והם ממשיכים להשפיע על הכנסות החקלאים במרבית האזורים ובעקבות כך הביקוש למוצרים להגנת הצומח ממשיך להיות מתון.

 

החברה דיווחה כי המשך האספקה המוגבלת, אשר נובעת בעיקרה מהגברת הדגש הסביבתי בסין, גרמה לחוסרים בחומרי גלם וחומרי ביניים מסוימים בכלל הענף, וכתוצאה מכך עלויות הרכש נותרו גבוהות ביחס למחצית הראשונה של 2018.

 

החברה ממשיכה להעלות מחירים בכל אזורי הפעילות ולנהל באופן הדוק את עלויות הייצור ועלויות תפעוליות נוספות במטרה למתן השפעה זו.

 

אדמה צופה צמיחה איתנה להמשך השנה, עם כניסת האזורים החקלאיים במדינות הממוקמות בחצי הכדור הדרומי של כדור הארץ לעונת השיא, ותחילת הקלה במגבלות האספקה.

 

חן ליכטנשטיין, נשיא ומנכ"ל אדמה, מסר במסגרת הדוחות כי "אנחנו מתמודדים עם תנאי שוק קשים, תנאי מזג אויר מאתגרים, מגבלות בזמינות האספקה והשפעות מטבע שליליות. בנוסף, לצד החזרה ההדרגתית לפעילות הייצור באתר הישן בג'ינגזו, אנו עדיין מתמודדים עם חוסרים באספקת מוצרים בעלי ביקוש גבוה. אנחנו ממשיכים את תנופת הפעילות שלנו על ידי העמקת הנוכחות המסחרית בשווקים צומחים והשקת מוצרים חדשים ומבודלים, וממשיכים לצמוח מעל השוק".

 

יאנג שינצ'יאנג, יו"ר דירקטוריון אדמה, מסר כי "בתקופה מאתגרת זו, היכולת שלנו ליישם בהצלחה את אסטרטגיית הצמיחה מעידה על חוזקת החברה. סל המוצרים המבודל והרחב שלנו, יחד עם נוכחות מסחרית גלובלית, אפשרו לנו להתגבר על אתגרי השוק ועל מגבלות בזמינות האספקה ולרשום ביצועים איתנים". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x