$
שווקי חו"ל

אדמה במגעים לרכישת חברה סינית - נחתם מזכר הבנות לא מחייב

העסקה שעל הפרק היא מול חברת הוייפאנג - המחיר לא פורסם; הוייפאנג חוזרת בתקופה זו באופן מדורג לפעילות לאחר שאי עמידה בתקנים סביבתיים גררה עצירת של הייצור על ידי הרגולטור הסיני; את שנת 2017 סיימה החברה הסינית עם מכירות של 585 מיליון דולר ורווח של 60 מיליון דולר

חזי שטרנליכט 17:5410.01.19

אדמה מתקרבת לעסקת רכישה חדשה. חברת האגרוכימיה שבשליטת כימצ'יינה מדווחת הערב על חתימת מזכר הבנות לא מחייב לרכישת חברת הוייפאנג הסינית. מחיר העסקה שעל הפרק לא פורסם אך כן הוצגו נתונים על היקפי הפעילות של הוייפאנג - החברה הסינית רשמה בשנת 2017 מחזור מכירות של 585 מיליון דולר ורווח נקי של 60 מיליון דולר.

 

 

בחודש מארס 2018 עצרו הרשויות את הפעילות של הוייפאנג, לאחר שהחברה נקלעה לסכסוך בעלים ובמסגרתו ועלו טענות על אי עמידתה בתקנים של איכות הסביבה. עצירת הפעילות ליצרנית כימיקלים גררה את החברה במהירות להפסדים בחודשים הבאים. בהתאם, נתוני 2018 שתציג החברה בהמשך לא צפויים להיות קרובים לרמות הרווח של 2017 (ושל שנים קודמות).

 

הוייפאנג סיפקה בעבר לאדמה ולחברות נוספות בתחום הגנת הצומח מוצרי ביניים וחומרים פעילים. לאחר הפסקת פעילותה השקיעה החברה משאבים ניכרים לתיקון הליקויים הסביבתיים התלויים ועומדים והיא נערכת עתה לחזרה לפעילות ייצור מלאה בהקדם האפשרי.

 

בנובמבר האחרון, עברו בהצלחה כל קווי הפורמולציה של הוייפאנג מבדקים סביבתיים וחזרו לפעילות מלאה. וכן לאחרונה, הוייפאנג הודיעה ששמונה מקווי הסינתזה שלה חזרו לייצור לאחר ביקורות של הרשויות הסביבתיות שאישרו את עמידתם בדרישות הרגולטוריות הסביבתיות. בנוסף, אדמה מציינת כי להבנתה הוייפאנג פועלת באופן נחרץ יחד עם הרשויות הרלוונטיות לזרז את השבת כלל פעילות הייצור של יתר קווי הסינתזה.

 

אם אדמה תצליח להשלים את הרכישה של הוייפאנג, מדובר עבורה בהזדמנות להתרחבות נוספת בעולם. באדמה מזהים בעסקה פוטנציאל משמעותי בשוק הסיני והעולמי לחברה.

 

השבוע חגגה אדמה את רישום סימול המסחר שלה בבורסת שנזן בסין. אדמה למעשה מוזגה לתוך חברה סינית קיימת בבורסה הסינית בשם סנונדה. המכירות של סנונדה ערב העסקה למיזוג אדמה לתוכה, עמדו על פחות מ-300 מיליון דולר והמיזוג הוביל לעלייה של 40% בנתוני המכירות של החברה הסינית. לאדמה ישנן מניות שנסחרות בבורסת שנזן בסין, ובנוסף סדרת אג"ח בבורסה של תל אביב.

 

 

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין
מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x