$
שווקי חו"ל

אדמה מפרסמת תחזית: ההכנסות ברבעון הראשון - דומות ל-2018

החברה צופה לסיים את הרבעון ה"מאתגר" לשיטתה עם רווח מתואם שבין 76 ל-84 מיליון דולר, מול 84 דולר ברבעון המקביל; הדוחות המלאים יתפרסמו ב-29 באפריל

חזי שטרנליכט 09:1415.04.19

חברת אדמה, יצרנית מוצרי הגנת הצומח הנמצאת בבעלות כמצ'יינה, צפויה לרשום הכנסות של מעל למיליארד דולר ברבעון הראשון של 2019, ירידה קלה בלבד בהשוואה לשורת ההכנסות ברבעון המקביל ב-2018. כך עולה מתחזית שמפרסמת הבוקר אדמה לקראת פרסום הדוחות בעוד שבועיים (29 באפריל). החברה הצליחה לשמור על רמת הכנסות דומה למרות השבתת מפעל שלה בג'ינזו, לאחר שחרג ממגבלות הזרמת השפכים.  

הגורם שתרם למכירות ברבעון הראשון היה העלאת מחירים שביצעה הקבוצה באופן גורף למוצרי ההדברה שלה ברחבי העולם. השווקים שבהם העלתה החברה במיוחד את המחירים היו השוק הברזילאי, התורכי, ההודי והסיני. באדמה מציינים כי הביקוש למוצרים שלה מאשפר לה לבצע העלאת מחירים בהיקף האמור.

 

באדמה מציינים כי הפעילות של המפעל בג'ינגזו כבר החלה לחזור הדרגתית לסדירה. החברה התמודדה בנוסף עם חורף קשה בצפון אמריקה, זמינות מוגבלת באספקה הגלובלית ופגיעה של שערי חליפין. במונחי מטבע מקור, המכירות ברבעון הראשון צפויות להיות גבוהות מהמכירות בתקופה המקבילה. 

 

ברבעון המקביל רשמה אדמה רווח חשבונאי חד פעמי גבוה של 247 מיליון דולר, בשל עסקה עם סינג'נטה, חברה נוספת בשליטת כימצ'יינה. אדמה צופה לרבעון הראשון רווח נקי מתואם (מנוטרל השפעות חד פעמיות וסעיפי מוניטין) של בין 76 ל-84 מיליון דולר, מול 84 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

מניות אדמה נסחרות בבורסה של שנזן בסין. בנוסף בתל אביב נותרה לחברה סדרת אג"ח בודדה, עם מועד פרעון אחרון בנובמבר 2036 - האג"ח היא צמודת מדד, התשואה עומדת על 2.27%.

 

 

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x