$
שוק ההון

מפעל שהושבת בסין וחורף ארוך בארה"ב שחקו את הרווח הרבעוני של אדמה

הרווח התפעולי של החברה ירד בסיכום הרבעון הראשון של 2019 ב-6.7% והסתכם ב-127 מיליון דולר. בשורה התחתונה ירד הרווח הנקי בשיעור מתון יותר של 4.5% והסתכם ב-80 מיליון דולר ברבעון הראשון

חזי שטרנליכט 11:2429.04.19

חברת אדמה בניהולו של חן ליכטנשטיין פרמסה היום (א') את הדוח הכספי לרבעון הראשון של 2019 וממנו עולה כי המכירות הסתכמו ב-1.02 מיליארד דולר, ירידה של 1.6%, שהושפעה בין היתר מההשבתה של המפעל הישן של סנונדה ומהתארכות החורף בארה"ב ובצפון אמריקה.

 

 

 

המפעל הישן של סנונדה הושבת במהלך הרבעון הראשון של השנה, החל מסוף ינואר ולמשך מספר שבועות. הרשויות בסין סגרו אותו בשל בעיות איכות סביבה שנגעו להזרמת השפכים מהמפעל שלא עמדה בתקן. החברה טיפלה במשבר אך עלות ההשבתה של המפעל היתה משמעותית יחסית עבור החברה והסתכמה ב-11 מיליון דולר, והיא השפיעה ישירות על הרווח התפעולי שלה.

 

עם זאת, באדמה מציינים כי ברבעון הראשון הצליחה החברה להעלות מחירים בעיקר בשווקים כגון הודו, ברזיל ובאפריקה, זאת הודות לביקושים ערים למוצרי ההדברה שלה. בתוך כך, הרווח התפעולי ירד בסיכום הרבעון ב-6.7% והסתכם ב-127 מיליון דולר. בשורה התחתונה ירד הרווח הנקי בשיעור מתון יותר של 4.5% והסתכם ב-80 מיליון דולר ברבעון הראשון.

 

ברבעון הנוכחי (השני) העונה התחילה מאוחר יחסית בארה"ב. בעיקר עקב מזג האויר שהיה חריג בצפון אמריקה, עם שלגים וסופות בשלב מאוחר יחסית של החורף. ההערכות של החברה היא כי תוכל לפצות בצפון אמריקה על מכירות מעט חלשות יותר ברבעון הראשון באזור זה. עם תחילתה של העונה כעת, קצב עליית הטמפרטורות בשבועות הקרובים יקבע עד כמה ניתן יהיה להשלים את המכירות שהתעכבו.

 

באדמה מציינים ככלל כי מחירי הסחורות החקלאיות עדיין נמוכים יחסית, על רקע חוסר וודאות לגבי יחסי המסחר שבין ארצות הברית לסין. מחירים נמוכים יחסית אלו ממשיכים להשפיע על הכנסות החקלאים במרבית האזורים, וכתוצאה מכך, לביקוש מתון למוצרים להגנת הצומח.

 

חן ליכטנשטיין, נשיא ומנכ"ל החברה ציין כי "הביצועים החזקים שלנו ברבעון, הושגו הודות לגמישות ומהירות תגובה של החברה, ואפשרו לנו להתגבר על אתגרי התעשייה, ובהם תנאי מזג אוויר קשים בצפון אמריקה ובאוסטרליה ומגבלות בזמינות האספקה. בזכות ביצועי הצוותים שלנו בסין ומחוצה לה התאפשרה חזרה מהירה לפעילות באתר הישן בג'ינגזו, ובכך מיזערנו את הפגיעה באספקה קדימה".

 

 

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x