שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

צמיחה מפתיעה בארה"ב: הכלכלה התרחבה ב-3.2% ברבעון הראשון

נתוני התמ"ג שפרסם משרד המסחר האמריקאי הכו את התחזיות המוקדמות שדיברו על צמיחה בקצב שנתי של עד 2.3%. עם זאת, הצמיחה בצריכה הפרטית האטה ל-1.2%, העלייה הנמוכה זה שנה. ההשקעות בבתי מגורים נפלו ב-2.8%

שירות כלכליסט 15:3426.04.19

משרד המסחר האמריקאי פרסם היום (ו') את נתוני הצמיחה לרבעון הראשון של 2019. לפי הנתונים, כלכלת ארה"ב התרחבה ב-3.2% בקצב שנתי ברבעון הראשון של השנה - הרבה מעבר לתחזיות המוקדמות בסקר מרקטווץ' שהעריכו צמיחה של 2.3%. ברבעון האחרון של 2018 הכלכלה האמריקאית התרחבה בקצב שנתי של 2.2%.

 

 

 

אחת הסיבות לשיעור הצמיחה הגבוה היא האצה ברבעון הראשון בהוצאות הממשל והרשויות המקומיות. ההוצאות זינקו בשיעור של 3.9% לאחר ירידה של 1.3% ברבעון הקודם, זהו שיעור העלייה המהיר ביותר זה שלוש שנים. גורמים נוספים שתרמו לנתון החיובי הם רמות מלאי גבוהות ומסחר, אולם אלה הם גורמים הנוטים לתנודתיות ועלולים להשתנות כבר ברבעון הנוכחי. סקטור המסחר הוסיף מעט יותר מ-1% לצמיחה ברבעון. הייצוא עלה ב-3.7% בעוד שהייבוא נפל בשיעור זהה, דבר שהוביל לצמצום הגירעון המסחרי.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: גטי אימג'ס

 

 

לעומת זאת, שיעור הצמיחה של הצריכה הפרטית המייצגת מעל שני שלישים מהכלכלה, הואט ל-1.2% - העלייה הנמוכה ביותר זה שנה.  נקודת חולשה נוספת הגיעה מכיוון השקעות בדיור חדש. השקעות בבתי מגורים נפלו ב-2.8%, זה הרבעון החמישי ברציפות של ירידות.

 

האינפלציה, הנמדדת על ידי מדד הוצאות הצריכה הפרטית, נפלה לשיעור שנתי של 1.4% ברבעון הראשון מ-1.9% ברבעון הקודם. הירידה במדד הליבה הייתה נמוכה יותר משיעור של 1.9% ל-1.7%.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x