$
שווקי חו"ל

השקעת ענק ב-eBay: קרן אליוט רכשה 4% מהמניות ב-1.4 מיליארד דולר

הקרן האקטיביסטית מתכוונת להוביל מהלכים דרמטיים בחברה, כולל ספין אוף של חלק מנכסיה: "לחברה יש את כל הכלים הנדרשים לשינוי הכיוון של הספינה. נכסים חזקים, קהילת משתמשים נאמנה, ויכולת לבצע תיקונים תפעוליים"

שירות כלכליסט 16:0922.01.19

הודעה מפתיעה מקפיצה את מניית eBayבניו יורק: קרן ההשקעות האקטיביסטית אליוט (Elliott Management) רכשה 1.4 מיליארד דולר מניות של החברה - והיא מחזיקה עתה בנתח של מעל 4%. בהודעת הקרן נאמר: "ההשקעה המשמעותית הזו משקפת את הביטחון שלנו בהזדמנות הטמונה ב-eBay".  

 

 

אליוט פרסמה מכתב ארוך למשקיעים שבו עם פירוט התוכנית המבטיחה לדעתה עתיד מבטיח לחברה. לפי התוכנית של הקרן, eBay תבצע ספין אוף של חברת

StubHub שבבעלותה ושל נכסים נוספים – אליוט טוענת שהנכסים שבבעלות eBay "שווים באופן משמעותי יותר מהערך הניתן להם כרגע כאשר הם חלק מ- eBay.

 

עוד מציינת אליוט שהחברה צריכה להתמקד ב"להחיות מחדש את הפעילות", לנקות את "המבנה הארגוני הלא יעיל" ולייצב את הנהגת החברה. בעניין האחרון מציינת הקרן שההנהגה של eBay "סבלה מרמה מדאיגה של שינויים בעת האחרונה".

 

הקרן מעריכה שהתוכנית שלה להאצה המחודשת של eBay צפויה כמעט להכפיל את שוויה לרמה של 55 דולר למניה עד סוף השנה הבאה, גם בלי הספין אוף האמור. מניית eBay ננעלה בשישי בשווי של 31 דולר ושווי השוק שלה עומד על 30 מיליארד דולר – ב-12 החודשים האחרונים איבדה 20% מערכה.

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x