$
חדשות טכנולוגיה

איביי תובעת מאמזון פיצויים על שימוש במערכותיה לגיוס סוחרים

לפי לשון התביעה, השתמשה אמזון במערכת המסחר הפומבית של יריבתה כדי לפנות לסוחרים בולטים ולפתות אותם לעבור לפלטפורמה שלה. לטענת איביי, על הנתבעת לשלם לה פיצוי בהיקף שטרם נחשף

עומר כביר 16:1318.10.18
איביי תובעת את אמזון: לטענתה, ענקית הסחר היריבה ניצלה את מערכת המסחר הפומבית שלה כדי לגנוב מוכרים ולהעבירם לפלטפורמה המתחרה. לפי התביעה, שהוגשה אתמול לבית משפט במחוז סנטה קלרה בקליפורניה, אמזון הסתננה בשנים האחרונות למערכת ההודעות הפנימית של משתמשי איביי. את המזימה הוציאו לפועל עשרות אנשים מכירות של אמזון בארה"ב ובעולם, כדי לגייס מאיביי סוחרים עם נפח מכירות משמעותי.

 

 

לטענת איביי, המהלך תואם ישירות ממטה אמזון, וכלל הודעות דומות או זהות. רבים מהחשבונות שמהם נשלחו ההודעות הופעלו על ידי משתמשים עם כתובות IP של אמזון. שלושה חשבונות שיצר משתמש אחד שלחו יותר מ-120 פניות למוכרים, מבלי לנהל שום פעילות עסקית אמיתית בפלטפורמה.

 

גיס חמישי במסווה של סוחרים. איביי גיס חמישי במסווה של סוחרים. איביי

 

 

איביי טוענת עוד שבמזימה היום מעורבים עובדי אמזון מארה"ב, בריטניה, צרפת, ספרד, איטליה, אוסטרליה וסינגפור, ושחלק מהם שוחחו עם מוכרים על הצלחתם לגייס מוכרים אחרים לאמזון. בתביעתה מבקשת איביי לאסור על אמזון לעשות שימוש במערכת המסרים שלה, ומבקשת פיצויי נזיקין בהיקף שטרם ננקב.

 

 

 

מאיביי נמסר בתגובה לוול סטריט ג'ורנל: "במשך שנים, ללא ידיעתה של איביי, אמזון ניהלה מאמצים שיטתיים ומתואמים לחדור ולנצל את מערכת ההודעות של איביי כדי לפתות מוכרים בכירים לאמזון. המזימה מבהילה בהיקפה וכוללת מספר גדול של נציגי אמזון שפנו למאות מוכרים באיביי וכללה מספר מדינות בחו"ל ומדינות רבות בארה"ב". אמזון מסרה שהיא עורכת חקירה ייסודית של הטענות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x