$
בשולי החדשות

שמרתם קלטות וידאו ישנות של דיסני? לא תאמינו כמה הן שוות

חשבתם שעידן מכשירי הווידאו עבר מהעולם? מתברר שיש עדיין מי שמוכנים לשלם סכומים גבוהים, לעתים אלפי דולרים, תמורת קלטות ישנות

שירות כלכליסט 21:1903.12.18

מכשירי וידאו הפכו כבר מזמן לזיכרון רחוק. תחילה הוחלפו המכשירים הישנים על ידי נגני הדי.וי.די, והיום כבר שולטים בכיפה נגני הבלו ריי ושירותי הסטרימינג באינטרנט. אולם מסתבר כי אם במקרה שמרתם - אתם או ההורים שלכם - את קלטות ה-VHS הישנות של סרטי דיסני, אתם יכולים להרוויח לא מעט.

 

קלטות של סרטי דיסני. שמרתם אותן? קלטות של סרטי דיסני. שמרתם אותן? צילום: ebay

 

 

בשנים האחרונות נפוצו לא מעט שמועות על המחירים ההזויים בהם נמכרו קלטות של סרטי דיסני הקלאסיים באתר eBay. אף שחלק מהסיפורים התגלו כמופרכים (מעל עשרת אלפים דולר), או ככאלו שהסתמכו על המחיר המבוקש ולא על המחיר הסופי, בתקופה האחרונה קלטות וידאו של חלק מהסרטים האהובים אכן נמכרו בכמה אלפי דולרים.

 

 

אלאדין, בת היום הקטנה והיפה והחיה אלאדין, בת היום הקטנה והיפה והחיה צילום: ebay

 

 

מדובר בקלטות שמוגדרות ב"מצב טוב", והן חלק מהמהדורות המיוחדות שהוציאה החברה, כמו למשל מהדורות הבלאק דיימונד. כך למשל, קלטת של הסרט שלגיה ושבעת הגמדים, שיצא ב-1937, נמכרה לאחרונה ב-7,500 דולר, וזאת על אף שעל האריזה מוטבע המחיר ששולם במקור – 21.99 דולר בלבד. בדומה לכך, מהדורה של היפה והחיה נמכרה ב-4,500 דולר, עותק של אלאדין הצליח להשיג אלף דולר, בת הים הקטנה נמכרה ב-4,275 דולר ומולאן ב-3,500 דולר. העותק הסגור הזה כלל גם קופון הנחה לפיתוח תמונות של קודאק.

 

ב-eBay אפשר למצוא לא מעט קלטות המוצעות למכירה במחירים של אלף דולר ויותר, אך צריך לקחת בחשבון שבהרבה מקרים המוכרים לא מצליחים להשיג את המחיר הגבוה שביקשו, במיוחד כאשר לרוב ניתן למצוא קלטות גם במחיר של כמה דולרים בודדים. אלאדין, לדוגמה, מוצע למכירה במחיר של 14,400 דולר (מעל ל-53 אלף שקל), אך אפשר למצוא גם גרסאות ב-23 שקלים בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x