שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מיד לאחר הסדר הנכסים: חברת החשמל גייסה כ-1.6 מיליארד שקל

מדובר בשלב המוסדי, ולפי החברה, התקבלו ביקושים בסך 2.7 מיליארד שקל; שלב המכרז הציבורי יתקיים ביום שני הקרוב

ליאור גוטמן 13:5309.11.18
חברת החשמל השלימה אתמול (ה') את השלב המוסדי בגיוס החוב שהיא תכננה זה מכבר. החברה ביקשה לגייס עד 2 מיליארד שקל למטרות מחזור חובות והוצעות תפעול, זאת באמצעות רישום שתי סדרות אג"ח חדשות (סדרה 30 וסדרה 31). בחברת החשמל טוענים שבמהלך השלב המוסדי התקבלו ביקושים בסך 2.7 מיליארד שקל.

 

 

 

בסדרה 30 (שקלית, מח"מ של 5 שנים, פירעון בתשלום אחד ב-2024) גייסה החברה כ- 400 מיליון שקל בתשואה של 2.55% ובמרווח של 0.99% מעל אג"ח ממשלתי. בסדרה 31 (צמודת מדד, מח"מ של כעשר וחצי שנים, פירעון קרן גמיש ופרעון סופי ב-2031) גייסה החברה כ- 1.2 מיליארד שקל בתשואה צמודה למדד של 2.39% ובמרווח של 1.53% מעל אג"ח ממשלתי צמוד.

 

 

היו"ר רון-טל היו"ר רון-טל צילום: עמית שעל

 

בחברת החשמל מוסיפים שזהו גיוס החוב הראשון לאחר אישור הרפורמה בחברה כמו גם השלמת הסדר הנכסים רק בשבוע האחרון, במסגרתו היא מחזירה למדינה קרקעות וזוכה ל"תספורת חוב" של כ-2.5 מיליארד שקל.

 

שלב המכרז הציבורי יתקיים ביום שני הקרוב. פועלים אי.בי.אי. ודיסקונט שימשו כחתמים לגיוס החוב. 

 

"חברת החשמל מתחדשת ומשנה את פניה באופן דרמטי במסגרת הרפורמה ההיסטורית. החברה יציבה פיננסית ומוכנה לאתגרי השוק התחרותי. מדובר בשינוי שהוא לא פחות משינוי גנטי, כאשר החברה הופכת ליעילה , שקופה וטכנולוגית יותר", אמר היו"ר יפתח רון-טל.

 

מנכ"ל החברה עופר בלוך הוסיף שהנהלת החברה והדירקטוריון מובילים את החברה לתהליך התייעלות עמוק שכולל פרישת עובדים והסדרה של מקטעי הפעילות, תוך התמקדות בהולכת חשמל ולא בייצור שלו. "תהליך זה צפוי על פי כל ההערכות, כולל של חברות הדירוג החיצוניות, להביא להפחתת החוב של החברה ובכך לחזק ולהעמיק את האיתנות הפיננסית שלה". 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x