שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

האלוף (מיל) סמי תורג'מן מועמד לתפקיד יו"ר חברת ניהול מערכת החשמל הארצית

במידה ותורג'מן ייבחר רשמית לתפקיד, יהיה זה משום ה"חלק האחרון בפאזל" של הרפורמה בחברת החשמל. חברת ניהול מערכת כבר הייתה אמורה לקום לפני כ-4 חודשים, אולם כחלון ושטייניץ לא הצליחו למצוא מועמד שיהיה מקובל על שניהם

ליאור גוטמן 15:2308.11.18
האלוף (מיל) סמי תורג'מן מועמד לתפקיד יו"ר חברת ניהול מערכת החשמל הארצית. כך נודע לכלכליסט. שמו של תורג'מן עלה בשבועות האחרונים במקביל לשורת שמות של בכירים שפרשו בשנים האחרונות ממשרד האוצר על אגפיו השונים, אולם בסופו של דבר רק שמו של תורג'מן הועבר לאישורי שר האוצר משה כחלון ושר האנרגיה יובל שטייניץ בדרך לאישורם הרשמי.

 

כזכור, חברת ניהול מערכת החשמל הארצית נולדה מכוח הרפורמה בחברת החשמל, במסגרתה תחום הייצור והפיקוח עליו יצא מידי המונופול הממשלתי, כך שחברת החשמל תשאר אחראית רק על תחומי ההולכה והחלוקה של החשמל. לפיכך, חברת החשמל נאלצת למכור לפחות 5 תחנות כוח, שיוריד את חלקה בייצור מכ-70% כיום לכ-35% באמצע העשור הבא, כאשר יחידת ניהול המערכת "תעקר" ממנה ותהפוך לחברה ממשלתית חדשה. לפי מתווה הרפורמה, מלאכת התיאום בין כל תחנות הכוח בארץ תוטל על חברת ניהול המערכת, כשהיא אמורה לקלוט את 200 עובדי חברת החשמל שמבצעים את המשימה כיום. הקמת החברה החיצונית מיועדת בין השאר לפתור את ניגוד העניינים שחברת החשמל מצויה בו בשש השנים האחרונות, מאז החלו לפעול בישראל תחנות כוח פרטיות. חברת החשמל התחרתה בתחנות האלה, ובמקביל קבעה כמה עבודה תועבר אליהן.

 

סמי תורג'מן סמי תורג'מן צילום: דובר צה"ל

 

 

במידה ותורג'מן ייבחר רשמית לתפקיד, יהיה זה משום ה"חלק האחרון בפאזל" של הרפורמה בחברת החשמל. אותה חברת ניהול מערכת כבר הייתה אמורה לקום לפני כ-4 חודשים, אולם שר האוצר כחלון ושר האנרגיה יובל שטייניץ לא הצליחו למצוא מועמד שיהיה מקובל על שניהם. במקביל, המדינה כבר החלה בהליך מכירת תחנות הכוח כאשר הראשונה שבהן - היא תחנת הכוח באלון תבור - כבר יצאה להליך מכרזי עם תאריך יעד מוגדר של העברת שליטה לגורם פרטי תוך כשנה מהיום.

 

אלוף (מיל) תורג'מן השתחרר רשמית מהצבא בתחילת 2017 כאשר תפקידו האחרון היה אלוף פיקוד דרום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x