שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אחרי האישור מרשות המיסים: חברת החשמל תוציא לגמלאות 500 איש עד סוף השנה

מדובר ב-5% מעובדי החברה בעלי קביעות, בעלי ותק של כ-27 שנה. במהלך השנה הבאה יפרשו עוד 500 עובדים. הפרישה התעכבה בשל הסוגיה מתי העובדים ישלמו מס עבור תוספת השכר שהובטחה להם

ליאור גוטמן 13:5106.11.18
חברת החשמל תוציא לגמלאות כ-500 מעובדי החברה עד סוף 2018. כך לפי הודעת החברה מהבוקר (ג'). מדובר בכ-5% מעובדי החברה בעלי קביעות, כלומר דור א' בעל וותק ממוצע של 27 שנה, כאשר במהלך 2019 אמורים לפרוש מהחברה עוד כ-500 עובדים ועד למצב בו באמצע העשור הבא מספר העובדים הקבועים שם לא יעלה על 6400 איש, זאת לעומת כ-9000 עובדים קבועים כיום.

 

הפרישה המתוכננת כוללת בין השאר מענק חתימה והעלאת בסיס השכר בכ-1,200 שקל, זאת כחלק מתנאי הרפורמה שנחתמה מול משרדי האוצר והאנרגיה. בפועל עלות פרישת כל עובד (כולל פיצויים, תשלומי גישור אם יש ותוספות נלוות) ינוע בין 1.3 ל1.5 מיליון שקל לעובד, כאשר מבחינת חברת החשמל היא "מחזירה" את ההוצאה תוך 4 שנים מהיום.

 

 

 

מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך צילום: אוראל כהן

 

 

הפרישה המתוכננת הייתה אמורה לצאת לפועל עבור 260 עובדים עוד באוקטובר, אולם כפי שנחשף בכלכליסט רשות המיסים התעכבה עם הסדר המס עבוד העובדים, תחת השאלה מתי העובדים ישלמו מס עבור תוספת השכר שהובטחה להם. היועמ"ש של משרד האוצר אסי מסינג ביקש לגבות מס בכל הפרשה חודשית לפנסיה, ואילו ברשות המיסים, כמו גם מנכ"ל האוצר שי באב"ד, טענו שיש לגבות את המס רק ביום משיכת הכסף, כלומר ביום הפרישה.

 

בפועל דעתם של האחרונים התקבלה , מה ש"שחרר" את פקק הפרישות בחברה והוביל להוצאת 260 איש לגמלאות עוד השבוע, ועוד כ-200 איש בחודש הבא.

 

יפתח רון טל , יור' חברת החשמל, סיכם באומרו ש"חברת החשמל מיישמת הלכה למעשה את הרפורמה הגדולה והמורכבת ביותר שנעשתה אי פעם במשק הישראלי. חברת החשמל משנה את נוסחאות ה-DNA שלה, לא פחות מכך, וכל זאת לטובת כלל ציבור הלקוחות . התהליך מתבצע ברגישות הנדרשת, כאשר כל עובד מקבל ליווי צמוד על פי הנדרש" .

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x