$
שוק ההון

למרות הירידה בהכנסות: אדידס מעלה את תחזית הרווח השנתית

יצרנית ציוד וביגוד הספורט הגרמנית צופה שהרווח הנקי יעמוד השנה בין 1.66-1.72 מיליארד יורו - עלייה של בין 16%-20% לעומת השנה שעברה; ההכנסות ברבעון השלישי ירדו ב-1% ל-5.87 מיליארד יורו

שירות כלכליסט 11:3407.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אדידס העלתה את תחזית הרווח שלה לשנה הנוכחית, על רקע התוצאות הטובות שפרסמה עבור הרבעון השלישי. לפי התחזית החדשה שפרסמה יצרנית ציוד וביגוד הספורט הגרמנית, הרווח הנקי מפעילות מתמשכת יעמוד השנה בין 1.66-1.72 מיליארד יורו (1.89-1.96 מיליארד דולר). מדובר בעלייה של בין 16%-20% לעומת השנה שעברה.

 

 

 

במקביל, בחברה מעריכים כי שולי הרווח ישתפרו בסביבות 1% וביחד עם הטווח הגבוה של הצמיחה הצפויה, צפויה להוביל לעלייה של בין 12%-16% ברווח התפעולי.

 

עם זאת, אדידס צופה עתה עלייה של בין 8% ל-9% בהכנסות השנתיות (בנטרול שערי חליפין), זאת לעומת התחזית הקודמת שעמדה על סביב 10%. בחברה הסבירו כי הירידה נובעת מההערכה לצמיחה נמוכה מהצפוי במערב אירופה. בעוד שאדידס הצליחה להשיג נתחי שוק מיריבתה הגדולה נייקי בצפון אמריקה, נייקי חיזקה משמעותית את הנוכחות שלה באירופה, המזה"ת ואפריקה, הודות להתמקדות בקטגוריית ציוד הכדורגל.

 

אדידס כבר הזהירה כי המכירות שלה במערב אירופה צפויות להישאר ללא שינוי במחצית השנייה של השנה, לאחר שלא השיקה מספיק מוצרים חדשים. לפי תוצאות הרבעון השלישי, שפרסמה היום (ד'), המכירות (בהתאמה לשערי החליפין) באירופה נפלו ב-1%, בעוד שהן טיפסו ב-16% בצפון אמריקה וב-15% באזור אסיה והפסיפיק.

 

עוד עולה מהנתונים שפרסמה החברה, כי המכירות המקוונות זינקו ברבעון השלישי ב-76%. החברה דיווחה גם כי ההכנסות עלו ב-8% ל-5.87 מיליארד יורו, אולם התוצאות היו נמוכות מתחזיות האנליסטים, שציפו להכנסה של 5.92 מיליארד יורו. לעומת זאת, הרווח הנקי מפעילות מתמשכת עקף את התחזיות לאחר שזינק ב-19% ל-656 מיליון יורו. הרווח התפעולי טיפס ב-13% ל-901 מיליון יורו.

 

 

אדידס אדידס צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x