$
שוק ההון

חלל תקשורת: תם עידן אלוביץ', מתחיל עידן חיים רומנו – בחצי משרה

משווקת שירותי התקשורת מכנסת אסיפת בעלי מניות לאשר את תנאי כהונתו של חיים רומנו כיו"ר פעיל של החברה במסגרתם יקבל שכר חודשי של 50 אלף שקל כנגד חשבונית ותמורת 50% משרה

צלי גרינברג 14:5506.11.18

חלל תקשורת מכנסת אסיפת בעלי מניות לאישור תנאי כהונתו של חיים רומנו כיו"ר פעיל של החברה בחצי משרה תמורתה יקבל 50 אלף שקל כנגד חשבונית והחזר הוצאות.

 

 

רומנו נכנס לתפקידו החל מאתמול (ב') והחליף ברוטציה את ליגד רוטלוי, שכיהן כיו"ר לא פעיל של החברה וללא היקף משרה מוגדר במשך 5 חודשים האחרונים. רוטלוי יהפוך כעת לסגן יו"ר, ורומנו ששימש עד לאחרונה כסגנו של רוטרלוי בדירקטוריון יהיה מעתה היו"ר הפעיל שלה.

 

זימון האסיפה לטובת אישור תנאי כהונתו של רומנו מפורט מאוד ובמסגרתו נימקו חברי ועדת התגמול של דירקטוריון החברה את תנאי כהונתו כצורך של החברה בגיוס ושימור יו"ר פעיל וכי תנאי התגמול הולמים את היקף פעילותו ותחומי אחריותו הצפויים.

 

עוד כתבו חברי הדירקטוריון, כי החלטתם נבעה לאחר קבלת דו"ח ייעוץ שהוזמן בנושא ולאור ניסיונו של רומנו כמנכ"ל אל על, משנה למנכ"ל ומנכ"ל פרטנר תקשורת ושרותו בתפקידים בכירים בצה"ל ובשב"כ.

 

את חברותו בדירקטוריון החברה הוא החל ב-28 למאי השנה וחברי ועדת התגמול ציינו, כי יש לו הכרות מעמיקה עם שוק שרותי התקשורת, שוק ההון, חברות ציבוריות וממשל תאגידי.

 

לרומנו היסטוריה תקשורתית ארוכה בנושא תגמולים עם פרסום דו"ח של רשות ניירות ערך ב-2011 שחשף כשלים באישור נוסחת המענק שלו כמנכ"ל אל על, אז נדרש להשיב לחברה מיליון שקל. עם זאת, מאז נכנס לתפקידו כמנכ"ל בפרטנר ויתר רומנו לאורך כהונתו על המענק השנתי לטובת חלוקתו לעובדים, וויתר גם על מענק הפרישה בגובה של 2.6 מיליון שקל.

 

חיים רומנו חיים רומנו צילום: אוראל כהן

אולי מה שעוד נלקח בחשבון בפני ועדת התגמול לאישור תנאי כהונתו היא תוכן הרצאתו הרשומה של רומנו ב'מרכז המרצים לישראל' על "הדרך בה על ראש ארגון לפעול בשעת משבר שעשוי לאיים על החברה לטווח הרחוק".

 

לפני כשבועיים התפרסם דו"ח מבקר המדינה שביקר את משרד התקשורת על שלא עדכן את תנאי הרישיון המיוחד שנתן לחברת חלל, על אף השינויים המהותיים שחלו בפעילותה. "אוזלת ידו של משרד התקשורת בהקשר זה" נכתב בדו"ח "מקבלת משנה תוקף נוכח פניותיה של חברת חלל אליו בבקשה לעדכן את תנאי הרישיון עקב השינויים שחלו בפעילותה".

 

עד מאי 2018 לא הוסדרה סוגיית האחריות לאיתור משקיף מטעם המדינה בדירקטוריון חלל, ובפועל לא מונה משקיף, וכי מצב של היעדר פיקוח ובקרה על פעילות החברה עלול להביא לפגיעה באינטרסים של מדינת ישראל.

 

חלל עוסקת בשיווק שירותי תקשורת על ידי לוויני עמוס ונסחרת בשווי שוק של כ-266 מיליון שקל כאשר מנייתה עשתה תשואה שלילית של 28.1%- מתחילת השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x