$
שוק ההון

סיטיבנק דורש למחוק אותו מהתביעה על הרכישה הכושלת של רימסה

הבנק האמריקאי אמר בדיון שעסק בתביעה הנגזרת של טבע שמי שליוותה וששימשה יועצת פיננסית בעסקה הייתה חברה בת שלו - "סיטי גלובל מרקטס"

דרור רייך 13:2106.11.18

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הבנק האמריקאי סיטי  (CITI) ביקש אמש (ב') במהלך דיון בבית משפט בארה"ב למחוק אותו מהתביעה הנגזרת של טבע על חלקו כיועץ פיננסי לטבעבעסקת הרכישה הכושלת של חברת רימסה המקסיקנית.

 

 

התביעה נעתרה מ-2 נימוקים: לא מדובר בסיטי אלא החברה הבת "סיטי גלובל מרקטס" ששימשה יועצת פיננסית לטבע בעסקה וכן, על פי הסכם שלה עם טבע, כל ההתיידנויות יהיו לפי הדין האמריקאי. כעת התובעים ביקשו מהשופט לצרף את "סיטי גלובל מרקטס" כנתבעת.

 

סאגת הרכישה הכושלת של רימסה (RIMSA) המקסיקנית ע"י טבע, אז בניהולו של ארז ויגודמן, תמורת 2.3 מיליארד דולר באוקטובר 2015 הגיע לסיומה, כאשר הצדדים הגיעו להסדר בדמות פיצוי סימלי של 45 מיליון דולר.

 

טבע שרכשה את חברת רימסה במטרה להתרחב בשווקים המתעוררים, ניהלה תביעה נגד בעלי השליטה בחברה, האחים אספינוסה, בטענה שהשניים רימו במשך שנים את הרשויות. האחים מצידם טענו כי חברת התרופות הישראלית "מתחרטת" על העסקה ומחפשת דרכים ותירוצים לסגת ממנה.

 

 

סיטי בנק סיטי בנק צילום: בלומברג

 

בכתב התביעה טענה טבע כי ישנן ראיות אודות מניפולציה עקבית של נתונים הנוגעים לנוסחאות ותהליכי ייצור של תרופות אשר התנהלה ברימסה לאורך שנים רבות. המפעל חזר לעבוד בפברואר 2017 אך לא בתפוקה מלאה.

 

באוגוסט האחרון ביהמ"ש בניו יורק דחה את הטענות על הונאה ברכישת רימסה המקסיקנית וקבע כי טבע היתה צריכה לזהות את הבעיות ברימסה בעת ביצוע בדיקת הנאותות שלפני הרכישה. רימסה שהוקמה בשנת 1970 מייצרת תרופות לכאבי שרירים כגון Cartigen, Dolocam למיגרנות, מוצרים לבריאות האשה כגון Prevefem, מוצרים גסטרולוגיים כגון Tremecox ומוצרי OTC ביניהם Vitalen ו-Polibetic, שהם למעשה תוספי תזונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x