שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מוטי בן משה העלה ב-10% נוספים את מחיר הצעת הרכש לנעמן

אלון רבוע כחול שבשליטת בן משה מעלה את מחיר המניה בהצעה מ-4.58 ל-5.06 שקלים. בית ההשקעות מיטב דש המחזיק ב-11% ממניות נעמן, צפוי להיענות להצעה

ניר טל 11:5902.07.17

מוטי בן משה מעדכן פעם נוספת את הצעת הרכש של אלון רבוע כחול למניות נעמן, מתוך כוונה למחוק את החברה הבת מהמסחר. אלון רבוע כחול שבשליטת בן משה הודיעה היום לבורסה (א') כי היא מציעה לרכוש את 4.2 מיליון המניות שבידי הציבור, נתח של 22.5% בנעמן, במחיר של 5.06 שקלים למניה - תמורה כוללת של 21 מיליון שקל. 

אלון רבוע דחתה בשלב ראשון את מועד הקיבול הראשוני להצעה שעמדה על 3.99 שקלים ולאחר מכן מכן עדכנה את מחיר ההצעה ל- 4.58 שקלים. עתה מעדכנת החברה כאמור פעם נוספת את מחיר המניה, בשיעור של כ-10.5%. 

 

נראה שלאחר העדכון הנוכחי הצעת הרכש תאושר על ידי בעלי המניות. זאת לנוכח העובדה שהמחזיק הדומיננטי בקרב בעלי מניות המיעוט, בית ההשקעות מיטב דש, הודיע לחברה על כוונתו להיענות להצעת הרכש. מיטב דש מחזיק בכ-11.14% מהון המניות של החברה ובלמעלה ממחצית מהמניות המוצעות לרכישה. בהנחה שהצעת הרכש תיענה במלואה תרכוש אלון רבוע כחול (77.5%) את מניות המיעוט בתמורה הגבוהה בכ-5 מיליון שקל בהשוואה להצעה המקורית (ובשיעור הגבוה בכ-27%) שפורסמה בתחילת חודש יוני.

 

הסיבה המרכזית להחלטה של אלון רבוע כחול למחוק את נעמן מהבורסה נעוצה, לטענת החברה, בהיקף ההוצאות הכרוכות בניהול חברה ציבורית: "עלויות ניהול חברה ציבורית בישראל למול ההכרח לצמצם הוצאות לנוכח התחרות הגוברת וסף הכניסה הנמוך לתחום הכלים והטקסטיל לבית, הניעו את דירקטוריון אלון רבוע כחול לפרסם הצעת רכש", נכתב בהודעת החברה בתחילת החודש.

 

נעמן גרופ עוסקת בייבוא ושיווק כלי מטבח, חפצי נוי ומתנות לבית, וכן בייבוא ושיווק מוצרי טקסטיל לבית במסגרת חטיבת ורדינון. החברה נסחרת בשווי שוק של כ-83 מיליון שקל, לאחר שמנייתה, המתאפיינת במחזורי מסחר דלילים, עלתה ב-25% מאז ההודעה הראשונה על הצעת הרכש

 

 

מוטי בן משה מוטי בן משה צילום: עמית שעל

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x