$
בורסת ת"א

אספן גרופ: זינוק של 88% ברווח הנקי ברבעון השני

חברת הנדל"ן צימצמה את הוצאות המימון והרווח הרבעוני הסתכם ב-15.6 מיליון שקל, זאת לעומת 8.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

אורן פרוינד 18:3508.08.16

רגע לפני שהמנכ"ל תמיר פוליקר עוזב את אספן גרופ, חברת הנדל"ן המניב שבשליטת רוני צארום, החברה מדווחת היום (ב') על קפיצה משמעותית של 88% ברווח הנקי לרבעון השני של 2016 ל־15.6 מיליון שקל.

 

בשונה מהרבעון הקודם שבו נרשמו הוצאות מימון גבוהות של 30 מיליון שקל בעקבות תנודתיות חדה בשער היורו, הפעם היורו שמר על יציבות והוצאות המימון של החברה נחתכו ב־40% ביחס לרבעון המקביל ל־18 מיליון שקל בלבד במה שהיווה את הסיבה העיקרית לקפיצה ברווח. מניית החברה הגיבה לדוחות בזינוק של 4% במסחר בתל אביב.

 

אספן גרופ היא חברת נדל"ן מניב שנרכשה על ידי צארום מאיש העסקים אליעזר פישמן בשנת 2004. החברה עוסקת בניהול של נכסים מניבים הכוללים משרדים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, גרמניה, הולנד ושוויץ. בנוסף בבעלותה מתקנים סולארים לייצור חשמל אותם היא מתכוונת למכור בקרוב. מנכ"ל החברה מזה שנה וחצי תמיר פוליקר יעזוב בסוף החודש את החברה בעקבות חילוקי דעות עם היו"ר גיא פלג.

 

ה־ NOI (הכנסות נקיות משכירות) מפעילות נדל"ן מניב ואנרגיה סולארית של החברה ברבעון השני 2016 הסתכם בכ־40.5 מיליון שקל, ירידה קלה של 0.5% לעומת הרבעון המקביל.

 

הירידה נבעה בעקבות כך שאספן מכרה שלושה נכסים במהלך תקופת הדוח וביניהם קרקע בפ"ת, נכס בצחר ונכס ב־Rosdorf בגרמניה, בתמורה כוללת של כ־31.5 מיליון שקל. בהתאם לכך, ה־FFO הכולל של אספן לרבעון השני 2016הסתכם בכ־19.5 מיליון שקל, עלייה של 5% לעומת הרבעון המקביל.

 

במאי וביוני 2016 השלימה אספן מהלך של החלפת אגרות החוב קצרות בארוכות, במסגרתו הוחלפו כ־257 מיליון שקל ע.נ מסדרת אג"ח ה' במח"מ ממוצע של כשנתיים, בכ־295 מיליון שקל ע.נ מסדרת אג"ח ו' במח"מ של כ־4.8 שנים. ב

 

מאי 2016 דיווחה אספן גרופ על כוונתה לממש את פעילותה בתחום האנרגיה הסולארית, וזאת כחלק מאסטרטגיית החברה למיקוד בפעילות הליבה שלה, הנדל"ן המניב. בתוך כך, החברה הזמינה את ציבור המשקיעים להציע הצעות לרכישת מתקנים סולאריים פוטו וולטאים שבבעלותה אולם עד כה טרם דווחה על התקדמות משמעותית לקראת מכירה.

 

גיא פרג יו"ר דירקטוריון אספן גרופ גיא פרג יו"ר דירקטוריון אספן גרופ צילום: ישראל הדרי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x