$
בורסת ת"א

אספן גרופ ביצעה החלפת אג"ח בהיקף של 130 מיליון שקל

החברה זכתה לביקושי יתר בהיקף כולל של כ-180 מיליון שקל, ולכן הרחיבה את היקף ההצעה שתוכננה במקור ל-60 מיליון שקל. חברת צרפתי גייסה 60 מיליון שקל

אורן פרוינד 18:1317.05.16

חברת הנדל"ן המניב אספן גרופהשלימה היום מהלך החלפת אגרות החוב שנועד להאריך את המח"מ של החברה.  

במסגרת הצעת רכש החליפין שהציעה החברה למחזיקי אגרות החוב, הוחלפו 130 מיליון שקל ע"נ מסדרת אג"ח ה' במח"מ ממוצע של כשנתיים, בכ-150 מיליון שקל מסדרה ו' במח"מ של כ-4.8 שנים.

 

מה דעתך על מניית אספן גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה זכתה לביקושי יתר בהיקף כולל של כ-180 מיליון שקל, ולכן הרחיבה את היקף ההצעה שעמדה בתחילה על כ-60 מיליון שקל. את ההנפקה הובילו ארז גולדשמיט ושגיא עסיס מאיי.בי.אי חיתום בסיוע אהרון סמרה ודרור כהן מאייפקס חיתום.

 

היקף סדרה ו', לאחר הגיוס, יעמוד על כ-240 מיליון שקל במח"מ ארוך יותר כאמור של 4.8 שנים, - הסדרה נושאת ריבית שנתית צמודה של 3.9% והיא צפויה להיפרע בין השנים 2023-2017.

 

לאחרונה דיווחה אספן גרופ, על כוונתה לממש את פעילותה בתחום האנרגיה הסולארית, וזאת כחלק מאסטרטגיית החברה למיקוד בפעילות הליבה שלה - נדל"ן מניב. בתוך כך, החברה הזמינה את ציבור המשקיעים להציע הצעות לרכישת מתקנים סולאריים פוטו וולטאים שבבעלותה.

 

מימוש פעילות האנרגיה הסולארית וכן עסקת רכש החליפין שהשלימה אספן גרופ הינם מהלכים עסקיים כחלק מיישום התכנית העסקית להתמקדות בנדל"ן מניב, שיפור מבנה החוב וחיזוק הפרופיל הפיננסי של החברה.

 

אספן גרופ בע"מ פועלת בעיקר ברכישה, בהשכרה, השבחה ובניהול של נכסים מניבים הכוללים מבני תעשייה, מלאכה ולוגיסטיקה, משרדים, שירותים, מסחר וקניונים בישראל, בשוויץ, בגרמניה ובהולנד. כיום בבעלות הקבוצה מבנים להשכרה בישראל ובחו"ל, בשטח כולל של כ- 372 אלף מ"ר, המושכרים לכ- 300 שוכרים בתפוסה של כ- 96%.

 

יו"ר אספן גיא פרג יו"ר אספן גיא פרג צילום: ישראל הדרי

 

גיוס בצרפתי

חברת הנדל"ן צרפתי שבשליטת (45%) איש הנדל"ן צבי צרפתי גייסה 60 מיליון שקל בריבית של 3.95%. החברה זכתה לביקושים של 120 מיליון שקל בשלב המוסדי ולקחה בסופו של 48 מיליון שקל. במכרז הציבורי היא זכתה לביקושים של 15 מיליון שקל וגייסה לבסוף 12 מיליון שקל.

  

חברת צרפתי היא מהוותיקות בשוק ההון הישראלי. צבי צרפתי (70) היה מראשוני המגייסים בשוק ההון המקומי. החברה נסחרת בתל אביב בשווי של 140 מיליון שקל ומדורגת בדירוג אשראי של BBB+. מדובר בפעם הראשונה שהם מגייסים ללא בטחונות (בעבר נרשמו או שעבודים על עודפים או אג"ח להמרה). את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי.אי ואייפקס הנפקות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x