$
בורסת ת"א

קרדן ישראל ביטלה הצבעה על מכירת UMI למשפחת עיני

שותפי יוסף גרינפלד בקרדן יזמות מבקשים לוודא כי ערבות משפחת עיני להסדר החוב הפרטי של גרינפלד לא תהפוך את הרוכשת לשותפה שלהם בעל כורחם

רעות שפיגלמן 20:5331.07.16

דירקטוריון קרדן ישראל ביטל היום את האסיפה הכללית שאמורה היתה להתכנס מחר, כדי להצביע על מכירת חלקה (50%) של קרדן ביבואנית הרכב UMI למשפחת עיני. בנוסף הודיע הדירקטוריון על מינוי ועדה בלתי תלויה, שהוסמכה לנהל את המו"מ למכירת האחזקות ביבואנית כלי הרכב. היום היה המועד האחרון להשלמת העסקה, ומשלא הושלמה בוטלה האסיפה. החברים בוועדה הבלתי תלויה יהיו חברי ועדת הביקורת: היו"ר גדעון תדמור, יצחק גרוסמן ומיכל נוי דח"צית שהוסמכה לנהל את המו"מ.

 

עסקת UMI מבקשת להביא למכירת חלקה של קרדן ישראל לחברת המזרח שבבעלות משפחת עיני, ואם תושלם תחזיק עיני ב־96% מיבואנית הרכב.

 

בקרדן ישראל שולטת קרדן יזמות (74%), שבעלי השליטה בה הם אבנר שנור, איתן רכטר ויוסף גרינפלד, ובין השלושה קיים הסכם לשליטה משותפת (מחזיקים יחד 50% בקרדן יזמות).

 

דוד עיני מנכ"ל חברת המזרח דוד עיני מנכ"ל חברת המזרח

 

אחת הסיבות לעיכוב העסקה טמונה בכך שרק לפני כמה ימים נודע לשנור ולרכטר כי משפחת עיני הגישה ב־19 ביולי הצעה מעודכנת לתמיכה בגרינפלד בקשיים בעסקיו הפרטיים (הצעה להסדר חוב), ושותפיו ביקשו לבדוק את הדברים מבחינה משפטית. הצעת התמיכה של עיני בגרינפלד כוללת אפשרות של מימוש מניות משועבדות בחברת טלרומית — חברה פרטית בבעלות מלאה של גרינפלד, שבאמצעותה הוא מחזיק בעקיפין בקרדן יזמות. אם הבטוחה של המניות המשועבדות תמומש, יש אפשרות שמשפחת עיני תהפוך לבעלת שליטה בטלרומית. זאת כיוון שהצעת התמיכה המעודכנת כוללת גם זכות למשפחת עיני להכניס דירקטור מטעמה לטלרומית. על פי תרחיש כזה, שנור ורכטר עשויים לקבל שותפה חדשה בקרדן יזמות במקומו של גרינפלד. הסיכוי הזה נבדק כעת מבחינה משפטית.

 

תמורת העסקה שבוטלה עמדה על 397.3 מיליון שקל ושיקפה לחברת UMI שווי של 862 מיליון שקל. מזכר ההבנות שבוטל כלל העברת תשלום מזומן של 214.5 מיליון שקל והיתרה בתשלומים שנתיים שיתפרסו על פני תקופה של עד חמש שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x