$
בורסת ת"א

שותפי גרינפלד חוששים מצירוף דוד עיני לקרדן

מכירת חלקה (50%) של קרדן ישראל ביבואנית רכבי שברולט וקאדילק, UMI, לדוד עיני מסתבכת. קרדן ישראל הודיעה אתמול כי האסיפה הכללית שתדון בעסקת הרכישה בהיקף של 397 מיליון שקל תידחה ליום ראשון הקרוב

רעות שפיגלמן 07:5228.07.16

מכירת חלקה (50%) של קרדן ישראלביבואנית רכבי שברולט וקאדילק, UMI, לדוד עיני מסתבכת. קרדן ישראל הודיעה אתמול כי האסיפה הכללית שתדון בעסקת הרכישה בהיקף של 397 מיליון שקל תידחה ליום ראשון הקרוב.

 

דחיית האסיפה נעשתה לאור בקשות שהתקבלו מהגופים המוסדיים פסגות, הראל והפניקס שביקשו ללמוד את המידע והדיווחים הרבים לבורסה שפרסמה קרדן ישראל בימים האחרונים. קרדן יזמות שולטת (74%) בקרדן ישראל. יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר מחזיקים את השליטה בקרדן יזמות.

 

ברקע לעיכוב עומד מכתב ששלח משה ליסטנברג, חתנו של גרינפלד, המחזיק יחד עם אחיו שמואל ב־14.4% בקרדן יזמות, לקרדן ישראל. במכתב טענו האחים לפגמים בעסקת הרכישה על רקע הסיוע הכספי שמעניקה משפחת עיני לגרינפלד במקביל לרכישת חלקו ב־UMI.

 

מה דעתך על מניית קרדן אן.וי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במקביל נראה כי גם מערכת היחסים בין רכטר ושנור לגרינפלד מסתבכת על רקע חששם כי החוב האישי של גרינפלד עשוי להוביל את עיני לגרעין השליטה בקרדן יזמות. ביום שלישי האחרון נודע לשותפיו של גרינפלד כי משפחת עיני הגישה ב־19 ביולי הצעה מעודכנת לסיוע בפתרון קשייו הכלכליים של גרינפלד. הצעת התמיכה כוללת שיעבוד מניות טלרומית בתמורה ל־33 מיליון שקל.

 

טלרומית היא חברה פרטית בבעלותו של גרינפלד, שבאמצעותה הוא מחזיק בקרדן יזמות. השיעבוד מייצר אפשרות שבה עיני יהפוך לבעל השליטה בטלרומית וששנור ורכטר יזכו לשותף חדש בקרדן יזמות. אפשרות זו לא נעלמה ממשפחת עיני שכללו בהצעה המעודכנת זכות להכניס דירקטור מטעמה לטלרומית. לאור זאת, הודיעו שנור ורכטר כי הם מבקשים לבצע בחינה משפטית בעניין.

 

יוסף גרינפלד יו"ר ובעלים של קבוצת קרדן יוסף גרינפלד יו"ר ובעלים של קבוצת קרדן צילום: אוראל כהן

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x