$
בורסת ת"א

מנכ"ל גבעות פורש תוך האשמת הדירקטוריון ב"התנהגות מבישה"

אביגדור מעוז כיהן בתפקיד במשך שנתיים. השותפות דיווחה לאחרונה על קשיים בקידוח מגד 6, יחידות ההשתתפות צנחו לשווי של אגורה בלבד, והן בהשעיית מסחר

גיל קליאן 13:5324.07.16

שותפות חיפושי הנפט גבעות, שנמצאת כעת בהשעייה מהמסחר בתל אביב, דיווחה היום (א') כי אחרי שנתים בתפקיד, המנכ"ל אביגדור מעוז פורש מתפקידו.

 

מעוז פורש משותפות חיפושי הנפט תוך האשמות קשות באחד הדירקטורים. במכתב ההתפטרות שלו כתב כי "אין זה סוד, שכמעט שנה הדירקטוריון נמצא במעין תיקו וללא יכולת הכרעה. דירקטור אחד עושה ככל העולה על רוחו, ואין פוצה פה ומצפצף. הגדיל לעשות אותו דירקטור והחל מכתב את הממונה על הנפט ואנשיו, ללא סמכות וללא רשות. דבר זה גורם נזק אדיר לשותפות בזה שהתמונה המצטיירת אצל הממונה היא שמצד אחד ישנו המנכ"ל שהוא הדובר הרשמי של השותפות ומצד שני ישנו דירקטור שמביע את עמדתו ההפוכה. יתרה מזאת, מכיון שהדירקטוריון לא הביע עמדה בענין זה, למרות שהתכנס לדון בהתנהגותו של אותו דירקטור, יכול הממונה לחשוב שאולי הדירקטור מיצג את השותפות ולא המנכ"ל. ואינני מדבר כבר על הנזקים הכבדים האחרים שגורם אותו דירקטור באי העברת החומר המצוי ברשותו, באי חתימתו על העברות והסכמים ועוד.

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"לצערי, המצב כיום שבו זה מושך בכה, ואלו מושכים בכה הוא הגורם שאיש הישר בעיניו יעשה, ואף אם דירקטור עושה מעשה קיצוני של פגיעה בשותפות, או שהוא מקלל, בגלל השיתוק של הדירקטוריון הדבר עובר ללא תגובה הולמת ואף כמעט ללא התיחסות. חברי ההנהלה, הביעו את תיסכולם ממצב זה בישיבת ההנהלה האחרונה. לאור האמור לעיל, ולאור העובדה שחש אני כי אין בידי עוד את היכולת להמשיך ולהצעיד את השותפות קדימה, החלטתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל השותפות לכל המאוחר ב-31 בדצמבר 2016. יודע אני כי במידה מסוימת מהוה צעד זה כמעין פרס לאותו דירקטור על התנהגותו המבישה, ואולם איני יכול להתעלם מהעובדה שאותו דירקטור אינו לבד וכי בשנה האחרונה הצטרף אליו באופן שיטתי דירקטור מטעם הצבור והצליחו לסכל כמעט את כל ההחלטות שההנהלה הציעה. אשר על כן, גם השיתוק של הדירקטוריון וגם חוסר האמון כלפי ההנהלה מצד נציגי הצבור בדירקטוריון, לא השאירו לי ברירה אלא לקבל את ההחלטה שלעיל".

בעלי יחידות השתתפות של גבעות בעלי יחידות השתתפות של גבעות צילום: חיים צח

 

לא רק בעיות בדירקטוריון מדאיגות את גבעות - השותפות דיווחה לאחרונה על קשיים בקידוח מגד 6 - מהם משתמע כי תזדקק להשקעות נוספות כדי להמשיך בקידוחים שלה. בין השאר דיווחה החברה על חסימה שהתגלתה בקידוח, ולאחר שהוסרה התגלו בקידוח משקעים רבים. משמעות קשיים אלה, לפי הדיווח של גבעות: "עיכוב של כשלושה שבועות בלוחות הזמנים של תוכנית המבחנים ועלות נוספת של כ-350 אלף דולר (הערכה כללית ראשונית בלבד לא ניתן לדעת בשלב זה את העלויות המדויקות עד לביצוע ההתחשבנויות הסופיות מול הספקים)".

 

במקרה או שלא במקרה - הבורסה הודיעה בעבר לגבעות כי תימחק מהמסחר על רקע שווי יחידת השתתפות נמוך (העומד כעת על אגורה בלבד) בסוף השנה - בדיוק המועד בו מעוז יסיים את תפקידו. למרות שווי היחידות הנמוך, לגבעות שווי שוק של 105 מיליון שקל - שנובע ממספרן הגבוה של יחידות ההשתתפות שהנפיקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x