שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

החברה האם של מי עדן נמכרת לקוט האמריקאית תמורת 2 מיליארד שקל

עדן ספרינגס עוסקת באספקת מים מינרלים, מים מסוננים וקפה למשרדים ב-18 מדינות באירופה. לפני 3 שנים נמכרה פעילות עדן ספרינגס לקרן רואן לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל - בעסקה שהותירה בידי בעלי המניות הישראלים סכום של 120-135 מיליון שקל בלבד

נורית קדוש וגיל קליאן 13:5907.06.16

עדן ספרינגס, החברה אם של מי עדן הישראלית, נמכרת לחברת קוט האמריקאית (Cott) תמורת 470 מיליון יורו (כ-2 מיליארד שקל). כך הודיעה היום (ג') החברה. המכירה מגיעה 3 שנים בלבד לאחר שנמכרה פעילות עדן ספרינגס לקרן רואן, לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל.

 

לפני המכירה לקרן רואן נסחרה פעילות עדן ספרינגס בבורסה בתל אביב. מכירת הפעילות לקרן רואן הותירה בידי החברה הציבורית ביוני 2013 סכום צנוע בהרבה של 120-135 מיליון שקל (לאחר החזר הלוואות).

 

עדן ספרינגס עוסקת באספקת מים מינרליים, מסנני מים ומכונות קפה למשרדים באירופה, ופועלת ב-18 מדינות פרט לישראל.

 

קוט היא יצרנית משקאות קלים ומעסיקה יותר מ-9,500 עובדים. לקוט פעילות ייצור ברחבי ארה"ב, קנדה, מקסיקו ובריטניה והיא מייצאת תרכיזים ליצירת משקאות קלים ליותר מ-50 מדינות. עם השלמת העסקה יעמוד מחזור העסקים של החברה על כ-3.5 מיליארד דולר. השלמת העסקה צפויה להתבצע במהלך הרבעון השלישי של 2016, והיא מותנת במספר תנאים מתלים ביניהם אישורים רגולטוריים.

 

מהחברה נמסר כי ההנהלה הקיימת, ובראשה המנכ"ל רענן זילברמן, ימשיכו להוביל את עדן ספרינגס ולפתחה תוך התמקדות בהשקעות בצמיחה אורגנית, פיתוח מוצרים חדשים וברכישות של חברות משלימות באירופה ובישראל לתחומי העסקים של החברה.

 

רענן זילברמן, מנכ"ל החברה אמר: "רכישה זו היא צעד חשוב לחברה ותחזק את היכולות הבינלאומיות שלנו כמו גם תאפשר את המשך פיתוח והרחבת המותג הישראלי "מי עדן" הן באירופה והן בישראל. אנו מתכננים למנף את ההזדמנויות שיבואו מסינרגיות מסחריות ותפעוליות של הקבוצה המורחבת, לטובת בסיס הלקוחות הרחב שלנו. בנוסף, הרכישה מסיימת את השותפות המוצלחת של הנהלת החברה עם רואן קפיטל. אני רוצה להודות להם על תמיכתם המתמדת בהתרחבותה המשמעותית של עדן בשנים האחרונות".

מי עדן באירופה מי עדן באירופה

 

ג'פרי פוודן, מנכ"ל קוט אמר: "הרכישה היא צעד משמעותי באסטרטגיית קוט להמשיך ולממש הזדמנויות בתחום הפצת כדי מים, שירותי קפה ותה למשרדים וכן פתרונות מים מסוננים. בתחומים אלה אנו מאמינים כי ניתן למנף את הפלטפורמה שלנו, ואת חוזקה התפעולי".

 

עדן ספרינגס, חברת האם של מי עדן ישראל, עוסקת באספקת מים וקפה למקומות עבודה באירופה, ומשרדיה הראשיים ממוקמים בשווייץ. החברה מעניקה שירות לבסיס לקוחותיה המונה מעל ל-800 אלף לקוחות עסקיים ופרטיים ברחבי 18 מדינות, ומשרתת כמיליון מכונות מים וקפה המותקנות אצל לקוחותיה. החברה מעסיקה מעל ל–3,200 עובדים והיא מנהלת פעילות בישראל ובאירופה, הכוללת 28 מפעלי ייצור, 150 סניפים וצי של יותר מ-1,150 רכבי שירות.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x