שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מי עדן מכרה את פעילותה לקרן רואן, לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל

החברה מוכרת מתקני מים מינרלים, מסנני מים ומכונות קפה למשרדים ב-14 מדינות באירופה, וכן מחזיקה את פעילות מי עדן בישראל. לא צפויים פיטורים, המנכ"ל זילברמן ימשיך בתפקדו

שי סלינס 09:3016.06.13

 

רענן זילברמן רענן זילברמן

 

מי עדן הודיעה היום (א') כי השלימה את מכירת כל פעילות מי עדן הולנד, לקרן רואן (Rhône Capital L.L.C) האירופית ב-70 מיליון יורו לפי שווי חברה של 240 מיליון יורו (כ-1.2 מיליארד שקל).

 

שווי החברה חושב לפי שווי כולל של החברות הנמכרות (enterprise value) בניכוי חובות של כ-170 מיליון יורו. כך שלהערכת החברה חלקה המשוער בתמורה לאחר התשלומים האמורים יהיה בין 24 ל-27 מיליון יורו.

 

מי עדן הולנד, מוכרת מתקני מים מינרלים, מסנני מים ומכונות קפה למשרדים ב-14 מדינות באירופה, וכן מחזיקה את פעילות מי עדן בישראל (מעיינות עדן - 70%) למכירת מים מינרלים, ברים ומכונות קפה תחת החברה בת פאוזה. לחברה כ-2,300 עובדים בעולם ו-700 בישראל שצפויים לשמור על מקום עבודתם לאחר השלמת העסקה.

 

נכון להיום האחים לבית נפתלי - רוני, גיורא ויהודה מחזיקים יחד בכ-64.9% מהזכויות בהון המניות של החברה בבורסה של תל אביב. כשבעלי מניות נוספים בה הן קרן הפרייבט אקוויטי האמריקנית ‏Och-Ziff‏ ורענן זילברמן מנכ"ל החברה. אלה מחזיקים יחד בעדן הולנד, שנמכרה כעת. למעשה כשתושלם העסקה, חברת מעיינות עדן הבורסאית תישאר ללא פעילות עסקית מהותית.

לאחר השלמת העסקה קרן רואן תחזיק ב-100% מהפעילות של עדן הולנד שתהפוך להיות חברה פרטית. החברה הציבורית מעיינות עדן תשאר עם בעלי המניות הנוכחים כאשר בקופתה 120 מיליון שקל.

 

משאית חלוקה של מי עדן באירופה משאית חלוקה של מי עדן באירופה

 

רענן זילברמן, אשר ימשיך להוביל את צוות ההנהלה אמר כי "אנחנו רואים ברכישה הזדמנות נהדרת להאיץ את התרחבותה של החברה. החברה בוחנת גם את האפשרות להיכנס לשווקים בינלאומיים נוספים, ובמיוחד למזרח אירופה, בה הדרישה למים מינרלים גוברת. אנו שמחים לשתף פעולה עם קרן רואן בישום החזון המשותף ומאמינים כי לניסיונה של רואן ביצירת ערך לפעילויות נרכשות, תהייה תרומה משמעותית להמשך התפתחותה של החברה".

קרן רואן, אשר נוסדה בשנת 1996,הנה קרן השקעות פרטית עם משרדים בלונדון ובניו יורק ונכון להיום היא מחזיקה בפורטפוליו השקעות מגוון כולל השקעות בכימיקלים, מוצרי צריכה, מזון, תעשיה, כריה ותובלה. 

 

בשנים האחרונות לא רוו משקיעי מי עדן נחת מההשקעה בחברת המים המינרליים. מאז השיא, בתחילת 2004, צנחה מניית החברה בכ-90% משווי של כ־1.2 מיליארד שקל לשווי של כ־106 מיליון שקל היום.

 

סיטי בנק ופועלים שוקי הון ייעצו לבעלי המניות של מי עדן.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x