$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הפצצה של סלינגר: הורתה על מכירה מיידית של 5% מכלל ביטוח

בצעד שעלול לסבך אותה, המפקחת על הביטוח הורתה לנאמן משה טרי להתחיל במכירת מניות השליטה בחברת הביטוח. זאת, למרות החלטת בית המשפט ל-45 ימי הידברות בין המפקחת לבין קבוצת אי.די.בי, בעלת השליטה בכלל ביטוח

גולן חזני 14:3809.05.16

המפקחת על הביטוח,דורית סלינגר, הורתה לנאמן כלל ביטוח, משה טרי, להתחיל למכור את מניות השליטה בחברת הביטוח בבורסה. המכירה תחל מיידית עם הפצה של 5% מהחברה, ונתח נוסף של 5% כל 4 חודשים.

 

במכתב דרמטי שהגיע לידי "כלכליסט" כותבת סלינגר את השתלשלות העניינים בתהליך מכירת כלל ביטוח, ואי העמידה של בעלת השליטה, אי.די.בי, בלוחות הזמנים שקיבלה למכירת השליטה בחברה. אי.די.בי חויבה למכור את השליטה מאחר שאינה עומדת בתנאי ההון העצמי המינימלי לאחזקה בחברת ביטוח. סלינגר ציינה במכתב כי היות שלא מולאו התנאים היא מורה לטרי להתחיל למכור מניות.

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"הסכמנו פעם אחר פעם להעניק אורכות שונות למכירת השליטה בכלל... כולל דחיה של שנה וחצי.. ואולם משלא צלחה מכירת השליטה הורינו על מכירת המניות במנות לפי המתווה הנוכחי", ציינה סלינגר.

 

עם זאת בפיסקה חשובה מבחינת אי.די.בי מוסיפה סלינגר כי "עם זאת גם עתה לא נסתם הגולל מבחינתנו על מכירת השליטה בכלל ביטוח, ואולם הדבר תלוי רק בכם ובך שתציגו בפנינו הצעת רכישה שיש בה ממש המצדיקה הקפאת המתווה הנוכחי. עד אשר תוגש הצעה כזו איננו רואים לנכון לעצור את ביצוע המתווה הנוכחי כשעל כף המאזניים מונחים הוראות הדין, טובת המבוטחים והעמיתים בקבוצת כלל וניהולה התקין של הקבוצה עליה אנו אמונים. אני פתוחים תמיד להצעות חלופיות להסדרת השליטה בכלל ועל הצעה תיבחן לגופה כפי שנעשה עד היום״.

אדוארדו אלשטיין ודורית סלינגר אדוארדו אלשטיין ודורית סלינגר צילומים: עמית שעל

 

הליך המכירה צפוי להתחיל בימים הקרובים. לא מן הנמנע כי ההליך יארך לפחות מספר ימים, כאשר טרי יינסה למכור את המניות במחיר גבוה ככל שניתן. לשם כך הוא צפוי לשכור בנק השקעות שיפיץ את המניות בבורסה או ימכור אותן במקשה אחת במכרז.

 

בשבוע שעבר הורתה שופטת בית משפט המחוזי רות רונן לאי.די.בי ולמדינה להיכנס להידברות של 45 יום כדי למצוא פתרון למצב, לאחר שאי.די.בי טענה יחד עם מחזיקי האג"ח ובעלי מניות המיעוט לשעבר של כלל ביטוח כי מכירה בשוק תגרום לנזק של מיליארד שקל לאי.די.בי ומחזיקי האג"ח שלה. זאת, בטענה כי מכירה בשוק תתבצע בשווי חברה נמוך ב-2 מיליארד שקל לעמת מכירת השליטה כמקשה אחת.

 

באי.די.בי עשויים להילחם נגד ההחלטה הנוכחית של סלינגר בצעדים משפטיים.

 

טרי מונה כנאמן מניות כלל ביטוח באוגוסט 2012, כשהחברה היתה עדיין בשליטתו של נוחי דנקנר ועל ידי המפקח הקודם, עודד שריג. החברה עברה במאי 2014 לשליטה של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה כשבהמשך רכש אלשטיין את חלקו של בן משה ונותר בעל שליטה יחיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x