$
בורסת ת"א

בית המשפט לסלינגר: "יש הצדקה בהידברות נוספת עם אי.די.בי"

ביהמ"ש פתח אפשרות לקיום מגעים בין סלינגר לאי.די.בי בשאלת המכירה הכפויה של כלל ביטוח, שעשויים להוביל לדחיית המהלך. המכירה אמורה היתה להיפתח במוצאי שבת הקרובה

גולן חזני 17:2204.05.16

במוצאי שבת הקרובה צפויה המפקחת על הביטוח דורית סלינגר להתחיל במכירה כפויה של 5% ממניות כלל ביטוח שבידי אי.די.בי. אולם על פי הדברים שנאמרו בדיון שהתקיים היום (ד') בבית המשפט המחוזי בת"א, יש סיכוי שהמכירה תידחה. 

 

 

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, רות רונן, המליצה למפקחת סלינגר ואי.די.בי להמשיך להידבר לגבי מתווה מוסכם למכירת השליטה בחברה במשך 45 הימים הקרובים. רונן אמנם לא התבטאה מפורשות נגד המכירה הכפויה אבל קבעה כי במהלך הדיון עלו עניינים שיש בהם כדי להצדיק הידברות נוספת בין הצדדים.

 

אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי.די.בי, מתנגד למכירת המניות בשוק ומעוניין להמשיך ולנסות למכור אותה לצד ג' - כך שהחלטת בית המשפט היא משמעותית עבורו.

 

חברת ההחזקות מחזיקה ב-55% ממניות כלל ולפי הוראות סלינגר היא מחוייבת למכור אותן בשוק - לאחר שלא הצליחה למכור אותן באופן ישיר לצד שלישי - מאחר שאין בידה את ההון העצמי המספק להחזקת השליטה.

 

מימין דורית סלינגר ואדוארדו אלשטיין מימין דורית סלינגר ואדוארדו אלשטיין צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

 

המכירה אמורה לפי סלינגר להתחיל במוצ"ש הקרוב בנתחים של 5% בכל ארבעה חודשים. אי.די.בי ביקשה באמצעות עוד פיני רובין ממשרד גורניצקי לדחות את המכירה בשנתיים ובסיומם למכור את כל אחזקותיהם בשוק בעסקה אחת.

  

הבעיה העיקרית במקרה של מכירה בשוק כפי שמבקשת סלינגר הינה שמניות כלל ימכרו בשווי נמוך בהרבה מההון העצמי - החברה נסחרת בשווי כ-2.5 מיליארד שקל בעוד שהונה העצמי עומד על כ-3.7 מיליארד. הדבר יסב נזק למחזיקי האג"ח של אי.די.בי ואלשטיין.

 

אי.די.בי פיתוח קיבלה הצעות למכירה לפני כשנה מגופים סינים בשווי 4.7 מיליארד שקל. אלה לא הבשילו לכלל עיסקה לאחר שהרוכשים נפגשו עם סלינגר והתרשמו כי הסבירות שיקבלו היתר שליטה בחברה אינו גבוה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x