שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי אג"ח באי.די.בי החליטו להעמיד את החוב לפרעון מיידי

מדובר בחוב של 1.2 מיליארד שקל. רוב הגופים המוסדיים הגדולים היו בעד המתנה ונסיון להידברות עם החברה. אי.די.בי צפויה להילחם בהחלטה שעלולה לפגוע גם במחזיקי האג"ח עצמם

גולן חזני 17:5721.04.16
מחזיקי אגרות החוב סדרה ט' של אי,די,בי החליטו להעמיד את החוב לפרעון מיידי. מדובר בהתפתחות דרמטית בחברה שבשליטת אדוארדו אלשטיין.

 

 

מדובר בחוב של 1.2 מיליארד שקל. את המהלך מובילות שלוש קרנות פרטיות: DK הזרה, ברוש וקלירמרק הישראליות.

 

בהצבעה הרגילה היו רק 50% מהמצביעים בעד העמדה לפרעון מיידי של החוב, ורק אחרי פסילות של חלק מהגופים, ביניהם הראל, הגיעו התוצאות לרוב של 80% בעד העמדה, כשהרוב הדרוש הוא של 75%.

 

רוב הגופים המוסדיים הגדולים היו בעד המתנה ונסיון להידברות עם החברה. אבל הנציגות שבה מכהן איש אחד בלבד, יואב כפיר, החליטה לנקוט בצעד הדרסטי שמטרתו לא לאפשר לאי.די.בי לפרוע את התשלום לבעלי האג"ח הקצרות מקופתה בחודש מאי, בסך 400 מיליוןן שקל.

 

אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי צילום: נמרוד גליקמן

הצעד זוכה לביקורת קשה מאחר שאלשטיין הזרים עד כה לחברה 2 מיליארד שקל, והחברה צפויה להילחם בהחלטה שעלולה לפגוע גם במחזיקי האג"ח עצמם. זאת, לאור ההתנהלות מול המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שמבקשת למכור את האחזקה העיקרית של א.ידי.בי, כלל ביטוח בבורסה, והצעד מחזק אותה ומכניס את החברה לסחרור ואת אלשטיין למצב שהוא עלול לאבד בה את השליטה אלא אם יזרים הון נוסף. אלו חדשות קשות לאלשטיין ערב חג הפסח. אי.די.בי כאמור תילחם בהחלטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x