$
בורסת ת"א

הראל נכנסת להשקעה בדיור המוגן של יונל כהן ומשפחת רובינשטיין

חברת הביטוח תשקיע 15 מיליון שקל בחברת בית הזהב. הסכום צפוי לשמש לחיזוק ההון העצמי של בית הזהב ולהשקעה בבתי אבות באנגליה

רחלי בינדמן 18:0618.04.16

קבוצת הראל ביטוח נכנסת כמשקיעה בחברת בית הזהב, רשת בתי האבות שבשליטת משפחת רובינשטיין ויונל כהן. הראל, בשליטת יאיר המבורגר, תרכוש 1.2 מיליון מניות בדרך של הקצאת מניות על ידי בית הזהב בתמורה ל־15.28 מיליון שקל, המשקף מחיר של 13 שקל למניה.

 

בניכוי הנחה של 2% בתמורה להתחייבות של הראל להימנע ממכירה חוזרת לתקופה מסויימת, מחיר המניה עומד על כ־12.74 שקל. הראל תהפוך לבעלת עניין בחברה עם החזקה של כ־7.5%. הראל תצטרף לגופים מוסדיים נוספים המושקעים בחברה, ובהם פסגות המחזיקה בכ־9.5%.בית הזהב נסחרת לפי שווי של 182.6 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית בית הזהב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

העסקה נועדה להגדיל את ההון העצמי של החברה, להקטין את רמת המינוף ובין היתר, גם לצורך השקעות חדשות. כך, לדוגמה באוגוסט האחרון חתמה החברה יחד עם חברת רבד על מזכר הבנות לרכישת 100% מחברה אנגלית (50% לכל אחת מהרוכשות), שבבעלותה רשת של שמונה בתי אבות סיעודיים באנגליה. הרכישה היא בתמורה ל־61.6 מיליון ליש"ט, כשחלקה של בית הזהב בעסקה הוא 30.8 מיליון ליש"ט. בדו"חות הכספיים ל־2015 עידכנה החברה כי האריכה את תקופת בדיקת הנאותות של העסקה עד לסוף אפריל הקרוב. באחרונה גם דיווחה בית הזהב כי היא בוחנת גיוס של אג"ח בהיקף של עד 60 מיליון שקל.

 

בית הזהב פועלת בתחום הדיור המוגן והסיעוד בישראל ובאנגליה והיא פעילה מאז 1989. החברה מנוהלת על ידי גולן רובינשטיין ויונל כהן משמש כיו"ר הדירקטוריון. ההון העצמי שלה הסתכם, נכון לסוף 2015, ב־200 מיליון שקל, ולחברה יש חוב פיננסי של 202 מיליון שקל.

 

גולן רובינשטיין גולן רובינשטיין צילום: ענר גרין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x