שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יונל כהן מתחיל לעבוד: תמיר פישמן ישווק ביטוח ללקוחות

בית ההשקעות יקים חטיבת פרט שתשווק ללקוחות מוצרי חיסכון וביטוח של חברות בשוק בתמורה לעמלה אחידה. במסגרת השינוי עזבו מנכ"ל חברת התיקים עופר דורי וסמנכ"ל ההשקעות שי זבולון

רחלי בינדמן ואמיר רוזנבאום 07:2222.12.15

בדיוק שנה לאחר שיונל כהן, לשעבר מנכ"ל חברת הביטוח מגדל, רכש 27% מתמיר פישמן, בית ההשקעות מתחיל להשתמש בניסיון שכהן מביא עמו מתחום החיסכון ארוך הטווח.

 

בקהיליית שוק ההון עוסקים בסבב העזיבות שעובר על בית ההשקעות, ובראשם של מנכ"ל חברת ניהול התיקים עופר דורי ושל סמנכ"ל ההשקעות שי זבולון. אלא שהעזיבה של השניים ושל עוד ארבעה בכירים פחות בבית ההשקעות היתה בעצם סופו של שינוי אסטרטגי מרחיק לכת שהובילו המנכ"ל אלדד תמיר והיו"ר כהן בשנה החולפת.

 

בית ההשקעות התמקד עד כה במכירת קרנות נאמנות, תיקים מנוהלים וכן החזיק בפעילות של קרנות הון סיכון וחברת אופציות. כעת הוא מבקש להיכנס לראשונה לפעילות שיווק מוצרי ביטוח חיים, בריאות וגמל תוך שיווק של מוצרים שבית ההשקעות לא מייצר. מדובר במוצרים של חברות אחרות שמהם יגבה בית ההשקעות עמלות, וככל הידוע, תמיר פישמן כבר התקשר בהסכמי עמלות עם כמה יצרנים של מוצרים אלו.

 

יונל כהן יונל כהן צילם: אוראל כהן

 

ל"כלכליסט" נודע כי תמיר פישמן אף הקים מערכת דירוג למוצרים השונים שלגביהם יינתנו המלצות, וכי בכוונת בית ההשקעות לגבות עמלות אחידות מכל היצרנים של המוצרים שלגביהם יינתן ייעוץ. זאת בניגוד לסוכני ביטוח שגובים עמלות שונות מכל יצרן. המהלך מתבצע על רקע דרישת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לשנות את מודל העמלות לסוכני הביטוח ולנתק את העמלות מגובה דמי הניהול שמשלם הלקוח.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בשנה האחרונה ליוותה את תמיר פישמן חברת הייעוץ הבינלאומית Tefen, ובתום תהליך הייעוץ, כך לפי גורמים בשוק ההון, הוחלט בתמיר פישמן להקים ארבע חטיבות במקום המודל הקיים של פעילויות ניהול תיקים, קרנות נאמנות, חברת אופציות וקרנות הון סיכון שעבדו כל אחת בנפרד.

 

החטיבה הראשונה, שבראשה יעמדו דנה גרנות ויריב ליפקה תהיה חטיבת תאגידים — שתרכז את כל פעילות האופציות, בנקאות ההשקעות והשקעות ההון סיכון של בית ההשקעות ותספק שירותים לחברות בתחומים אלו.

 

החטיבה השנייה תהיה חטיבת יועצים שבראשה יעמוד דודי קטש, מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות של תמיר פישמן. חטיבה זו תתמקד במתן שירותים ליועצים ומתווכים בתחום הפיננסים, ובהם יועצים בבנקים וחברות פמילי אופיס שעומדים מול הצרכן הסופי. חטיבה זו תשווק מוצרי קרנות ותיקים.

 

החטיבה שתרכז את הפעילות החדשה לשיווק מוצרי חיסכון וביטוח ללקוחות קצה היא חטיבת הפרט שבראשה יעמוד עודד גלבגיסר שאותו גייס אלדד תמיר מסוכנות הביטוח מדנס. חטיבה זו תעבוד מול לקוחות קצה ותספק להם ייעוץ כולל בתחום הפיננסי והפנסיוני.לצורך כך, נדרשו בתמיר פישמן להוציא רישיון של סוכן ביטוח. בתמיר פישמן מתכננים לייעץ ללקוחות על מוצרי הפנסיה שלהם, ביטוחי חיים, קרנות השתלמות, קופות גמל, פוליסות חיסכון וניהול תיקים. בשוק ההון מעריכים כי תמיר פישמן צפוי לגייס עשרה יועצים פיננסיים בשנה הקרובה עבור חטיבת הפרט.

 

החטיבה הרביעית היא חטיבת ההשקעות שבראשה יעמוד אייל טלמור, היום סמנכ"ל השקעות בתמיר פישמן.

 

מתמיר פישמן נמסר בתגובה: "אנו עושים שינוי אסטרטגי במטרה להתאים את בית ההשקעות לצורכי השוק החדשים בשנים הבאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x