$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הנושים של אלון רבוע כחול הגיעו להסדר חוב עם החברה

בשעה שמחזיקי האג"ח של אלון קבוצת הדלק יוצאים במהלך שעלול להפיל את מגה, הגיעו אמש הנושים של החברה הבת להסדר חוב עם החברה. לפי ההסדר, התשלומים יוקפאו ל-5 שנים

גולן חזני 09:1402.11.15

בשעה שמחזיקי האג"ח של אלון קבוצת הדלק יוצאים במהלך שעלול להפיל את מגה, הגיעו אמש הנושים של אלון ריבוע כחול החברה הבת להסדר חוב עם החברה. כך נודע ל"כלכליסט".

 

על פי ההסדר, שבנק דיסקונט הוא היחיד שמתנגד לו, תקפיא רבוע כחול את כל התשלומים לנושים ל-5 שנים עד 2020 ובזמן זה תממש את כל הנכסים שלה. כל מימוש יחולק בין הנושים מחזיקי האגח והבנקים בצורה יחסית לחוב ללא קשר אם מדובר בחוב קצר או ארוך.

 

מוקדם יותר היום, נחשף בכלכליסט, בעלי השליטה בקבוצת אלון קיבלו לפני כמה שנים הלוואה של 40 מיליון שקל מהחברה ולא השיבו אותה אף על פי שמועד הפירעון חלף, כך עולה ממכתב חריף ששלחה נציגות מחזיקי האג"ח של אלון לחברה ביום חמישי בערב ובו היא דורשת לעצור את הוצאות ההון של החברה שנועדו לתמוך ברשת מגה הקורסת, שחובותיה מגיעים לכ־440 מיליון שקל.

 

בעלת המניות העיקרית באלון (53%) היא חברת ביילסול הנשלטת בידי שרגא בירן (80%) ודודי ויסמן (20%). ביתר המניות (47%) מחזיקים ארגוני הקיבוצים, שאותם מייצג יו"ר ארגון גרנות עמית בן־יצחק.

 

 

שרגא בירן שרגא בירן צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x