שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רגע לפני יישום הסדר החוב: לוקסי רוצה עוד ביס מסאני

לפידות שבשליטת יעקב לוקסנבורג פירסמה הצעת רכש ל-25% מסאני - מתוך אמונה כי סאני תצליח לקבל לידה נתח ממניות פרטנר

גיל קליאן 15:1821.09.15

ערב יישום הסדר החוב בסאני - יעקב (לוקסי) לוקסנבורג לוטש עיניים למניות נוספות בחברת האחזקות שהיתה של אילן בן דב. לפידות שבשליטת לוקסי פירסמה היום (ה') הצעת רכש למניות סאני, שנוקבת במחיר של 2.56 שקלים למניה. הצעת הרכש היא ל-25% ממניות החברה - ואם תיענה במלואה תביא את לוקסי ולפידות לאחזקה של 69% בחברה (לעומת 44% כיום).

 

מניית סאני פתחה הבוקר את המסחר במחיר של 2.39 שקלים - כך שמחיר הצעת הרכש מהווה פרמיה של 7% על מחיר הפתיחה.

 

מחיר ההצעה משקף לסאני שווי חברה של 37.2 מיליון שקל. זאת, בעוד הערכת לפידות היא שביום שאחרי יישום הסדר החוב יעמוד ההון העצמי של סאני על 35-47 מיליון שקל. הון זה מורכב מסכום של 33.5 מיליון שקל שגייסה החברה לאחרונה בהנפקת מניות ואופציות - וכן מסיכוי להגדלת חלקה של החברה במניות פרטנר, לאור מחלוקת מול מחזיקי האג"ח של החברה.

 

נראה כי הצעת הרכש של לוקסי משקפת את האמון שלו בהצלחת התהליך מול מחזיקי האג"ח - תהליך שיכול להעלות משמעותית את השווי של סאני. עוד "סוכריה" פוטנציאלית עבור לוקסי בהצעה זו טמונה במניית פרטנר, כאשר אם סאני תקבל לידה נתח מחברת הסלולר, ומניית חברת הסלולר תרשום עליות - יוכל לוקסי לרשום רווחים נאים על הצעת הרכש הנוכחית.

 

הסיכון בהצעת הרכש הזאת נמוך יחסית, שכן היא מתבצעת לפי שווי קרוב לשווי המזומנים שיש כיום בקופת סאני. למעשה, השווי לחברה שנגזר מהצעת הרכש גבוה רק ב-11% מהמזומנים של סאני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x