$
משפט

ביהמ"ש: בן דב יחזיר 50 מיליון שקל לקופת טאו

בשנת 2010 מכר בן דב לטאו בעסקת בעלי עניין מניות של חברת סאני תמורת 50 מיליון שקל, ואופציה שאפשרה לחייב אותו לרכוש את המניות בחזרה. כונסת הנכסים על המניות, עו"ד קרן רייכבך סגל, דרשה לממש את האופציה. בן דב סירב וטען שיש לו זכות לקזז כספים שטאו חייבת לו, אבל בית המשפט דחה אתמול את הטענה והורה לו לרכוש בחזרה את המניות

תומר גנון וענת רואה 15:5701.07.15

שופט בית המשפטי המחוזי מרכז, אילן שילה, הורה אתמול (ג') לאיש העסקים אילן בן דב לעמוד בהתחייבותו במסגרת עסקת בעלי עניין שעשה עם טאו תשואות, ולהשיב לקופתה 50 מיליון שקל. הכסף בשלב זה אמור לעבור לבנק לאומי. במסגרת הליך הפירוק, יוכרע בהמשך האם הוא שייך לנושים.

 

בבקשה שהגישה לפני שנה וחצי כונסת הנכסים על המניות, קרן רייכבך-סגל ממשרד איתן מהולל שדות, היא ביקשה להורות לבן דב לרכוש מטאו הנמצאת בפירוק מניות של חברת סאני אלקטרוניקה, באמצעות מימוש אופציית PUT שהעניק לה בעבר בעל השליטה. מדובר באופציה שנתנה לחברה במאי 2010, במסגרת עסקה שבה מכר בן דב לטאו את המניות תמורת 50 מיליון שקל. בעסקה נכללת "כרית בטחון": קבלת אופציה מבן דב לפיה טאו זכאית למכור לו בחזרה את המניות בתוך שנה, כשבהמשך הוארכה האופציה עד ספטמבר 2013.

 

 אילן בן דב אילן בן דב

 

הדרישה הראשונה בעניין נשלחה לבן דב בחודש אוגוסט 2013 באמצעות המנהל המיוחד של טאו, עו"ד יוסי שגב, שהוחלף בינתיים בעו"ד עמית אשור. שגב הודיע על מימוש מלא של האופציה הנתונה לטאו ודרש מבן דב להעביר 50 מיליון שקל בתוך שבועיים. בן דב המיוצג בהליך באמצעות עו"ד רון ברקמן, הגיב במכתב בו ביקש לפרט מהן ההחלטות של בית המשפט אשר מכוחן הוא דורש את מימוש האופציה, וכן ביקש לדעת האם בנק לאומי הסכים לדרישה, שכן טאו רשמה שעבוד על האופציה לטובת בנק לאומי.

 

עו"ד שגב השיב כי "החלטות בית המשפט של הפירוק והוראות הדין" הן אותן החלטות המסמיכות אותו להציג את הדרישה. ברקמן השיב בשם בן דב כי חרף דרישתם, שגב לא הצביע על מקור סמכות המאפשר לו לשלוח מכתב דרישה ובכל מקרה נטען כי לבן דב יש טענות קיזוז רבות כלפי טאו ובנק לאומי.

 

השופט שילה דחה את הטענות כי לא מצא בהן ממש. הוא הוסיף כי: "אני מקבל את בקשת כונסת הנכסים, ומורה לה לפתוח חשבון ייעודי בבנק לאומי לצורך העברת תמורת מימוש האופציה. אני מחייב את בן דב לפעול לפי התחייבותו בהסכם ולרכוש את מלוא מניות סאני במחיר שנקבע בהסכם האופציה, בתוספת ריבית והפרשי הצמדה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x