$
בורסת ת"א

אדריאל שוב לא עומדת בתשלומי האג"ח "מסיבות טכניות"

חברת הנדל"ן המניב ביקשה דחייה של חודש בתשלום של 15 מיליון שקל לסדרה א'. אדריאל זקוקה לאישור נאמן סדרה ב', מאחר שכספי התשלום לסדרה א' נמצאים אצלו בנאמנות

אורן פרוינד 07:5708.06.15

חברת הנדל"ן המניב אדריאל, שבשליטת גבי אדרי, הודיעה ביום חמישי האחרון כי אין בידיה מספיק מקורות לשלם למחזיקי האג"ח מסדרה א'. אדריאל, שהגיעה לפני שלושה שבועות להבנות עם מחזיקי האג"ח מסדרה ב' לביצוע פדיון מוקדם חלקי של 189 מיליון שקל, הודיעה לנאמן האג"ח מסדרה א', שיתרת הקרן שלה עומדת על 30 מיליון שקל, כי היא אינה יכולה לעמוד בתשלום הקרוב של 15 מיליון שקל.  

התשלום אמור היה להתבצע באמצע יוני והחברה מבקשת דחייה של חודש. מבדיקה שערך אתר סטוקר עבור "כלכליסט" עולה כי מחזיקי האג"ח הגדולים באדריאל מסדרה א' הם הראל, מגדל, אלטשולר שחם, אנליסט ומיטב דש. בסדרה ב' של החברה מחזיקים מגדל, פסגות, מיטב דש, הראל, אלטשולר שחם וגופים נוספים.

 

אדריאל הסבירה כי הדחייה נובעת מטעמים "טכניים", והיא צופה כי התשלום יבוצע במלואו למחזיקי האג"ח עד סוף החודש עם קבלת האישורים הנדרשים. אדריאל זקוקה לאישורים של נאמן אג"ח סדרה ב' של החברה, שיתרת הקרן שלה לאחר ביצוע הפדיון המוקדם עומדת על 100 מיליון שקל, מכיוון שהכסף לתשלום למחזיקים מסדרה א' נמצא בנאמנות אצל סדרה ב'. בהודעת החברה נכתב כי "החברה פועלת לביצוע התשלום למחזיקי אג"ח סדרה א' במועד הקבוע לתשלום ובכלל זה קבלת מרבית התשלום מהפיקדון המופקד בידי נאמן אג"ח סדרה ב'. החברה מעריכה כי עד למועד הפירעון הקרוב לא יהיו בידיה מלוא הכספים הדרושים לפירעון".

 

מדובר בפעם השנייה שאדריאל מעכבת תשלומים למחזיקי האג"ח. ב־2013 שחררה החברה כמה הודעות דומות לאחר שלא יכלה לעמוד בתשלומים לשתי הסדרות, שהיקף החוב בגינן עמד בזמנו על 340 מיליון שקל. כחלק מהמאמץ הכניס בעל השליטה אדרי את היד לכיס ושילם למחזיקי האג"ח 12 מיליון שקל. באפריל 2014 השלימה החברה את מכירת אחזקותיה בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב לקבוצת משקיעים אמריקאים ב־304 מיליון שקל. חלק מהתמורה ממכירת הקניון שימשה לביצוע הפדיון המוקדם של 189 מיליון שקל למחזיקי האג"ח מסדרה ב', והיתרה עדיין מוחזקת בנאמנות. נכון להיום, לחברה 11 נכסים מניבים, בהם מתחם גיבור ספורט בקריית שמונה ובניין האופרה בתל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x