$
נדל"ן

האחים נקש וריצ'ארד כהן - רוכשי שליש משטחי המסחר בדיזנגוף סנטר

בעלי קבוצת ג'ורדאש ואיש העסקים האמריקאי רכשו מחברת אדרי-אל את "מתחם המותגים" בדיזנגוף סנטר תמורת 304 מיליון שקל

עינת פז-פרנקל 15:4902.04.14

האחים ג'ו רפי ואבי נקש, בעלי קבוצת ג'ורדאש, ואיש העסקים האמריקאי ריצ'רד כהן הם שרכשו מחברת אדרי-אל את "מתחם המותגים" בדיזנגוף סנטר תמורת 304 מיליון שקל. כך הודיעה היום קבוצת ג'ורדאש. 

אדרי-אל דיווחה אתמול על מכירת זכויותיה בשטחי המסחר של הקניון התל אביבי. מתחם המותגים הוא החלק החדש של מרכז הקניות, המתחם משתרע על שטח של כ-13 אלף מ"ר ומאכלס מגוון חנויות מותגים וביניהן: מנגו, זארה, אדידס, נייקי וכן רשתות מזון דוגמת קפה קפה וארקפה.

 

אבי חורמרו מנכ"ל ג'ורדאש ישראל של האחים נקש מסר: "עסקה זו משקפת את שאיפת קבוצת גו'רדאש לפתח את עסקיה בישראל ולהגדיל את פורטפוליו הנדל"ן המניב. אנו מחפשים כל העת להשקיע בעסקים בהם אנו מאמינים. מדיניות הקבוצה בעולם כולו וגם בישראל היא השקעה לטווח ארוך. אנו לא רוכשים עסקים למטרת אקזיט, ודואגים לטפח ולהשביח את העסקים שבבעלותנו. אנו רואים בדיזנגוף סנטר אופק עסקי לנדל"ן מניב. מדובר באחד ממרכזי הקניות הוותיקים והיציבים בישראל, והביקוש לשכירות בדיזנגוף סנטר הולך ועולה משנה לשנה".

 

בבעלות קבוצת ג'ורדאש בישראל עסקים בכמנ תחומים. בין היתר בבעלות הקבוצה: חברת ארקיע, נמל אילת (באמצעות פפו ספנות), רשת מלונות אורכידאה, שותפות במגדל אלקטרה ברחוב יגאל אלון בתל אביב ושותפות (50%) בחברת אמפא נדלן.

 

זו הפעם השניה בה משתפים האחים נקש פעולה עם ריצ'רד כהן, ממנו רכשו לפני כשנתיים מחצית ממלון אורכידאה בית בגליל. בשנה האחרונה חיפשה אדרי־אל משקיע שיזרים הון לחברה. ב-2013 החברה נקלעה לבעיית תזרים מזומנים שבעקבותיה דירוג החוב שלה ירד לרמת זבל.

 

אדם אדרי, סמנכ"ל השיווק באדרי-אל מסר אתמול כי: " המכירה נועדה להבטיח את תשלום החוב לסדרה א' ו-ב' ותשלומים שוטפים של החברה שלאחר השלמתם תסיים החברה את התחייבויותיה ותוכל לחזור לפעילות ייזום ופיתוח שוטפת".

 

 

דיזנגוף סנטר דיזנגוף סנטר צילום: צביקה טישלר

ההתחייבויות השוטפות של אדרי-אל עומדות על 130 מיליון שקל, ואג"ח שצפויות להיפרע השנה מגיעות להיקף של 270 מיליון שקל נוספים. כך על פי הדוחות הכספיים ל-2013.

את חברת אדרי-אל ייצגו בעסקת דיזנגוף סנטר עורכי הדין עמית סלע ויעל מירון ממשרד עו"ד ליפא מאיר ושות'.

 

מה דעתך על מניית אדרי-אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

יצוין כי, בעלי דיזנגוף סנטר – הבניין והקרקע – הן משפחות פלאטו שרון ופילץ, שהקימו את הקניון. הן מחכירות את השטחים המסחריים בקניון בחכירה לדורות, כאשר 30% מהשטחים הללו הוחכרו לאדרי-אל. חלק מהשטחים המסחריים נשארו בבעלות פילץ ופלאטו שרון, ושאר השטחים המסחריים מוחכרים ליזמים פרטיים שונים.

 

נדגיש כי, בדוחות הכספיים של חברת אדרי-אל נכתב כי "במהלך שנת 2013 נקלעה החברה ללחצים תזרימים" וכי כתוצאה מכך נרשמה לחברה הערת עסק חי. רואי החשבון שביקרו את הדוחות, פירמת ברייטמן אלמגור זוהר, מפנים בדוחות את תשומת הלב ל"ספקות משמעותיים בקשר להמשך קיומה של החברה כעסק חי".

 

בחברת אדרי-אל אישרו היום את זהות הרוכשים.

 

מבעלי דיזנגוף סנטר, אלון ודן פילץ ופלאטו שרון, נמסר בתגובה: "בעלי דיזנגוף סנטר, שמואל פלאטו שרון והאחים, אלון ודן פילץ , מברכים על הצטרפות משפחת נקש לדיזנגוף סנטר. השלושה מצויים זה מספר שבועות בקשרים הדוקים עם האחים נקש סביב המהלך העסקי המשמעותי שנחתם אתמול בבוקר".

 

בעלי הסנטר אף הביעו את שביעות רצונם מחתימת העסקה ומהצטרפות קבוצת היזמים החדשה, אשר תהווה לדבריהם "חיזוק משמעותי ויציב לפעילות העסקית של הסנטר המצויה בתנופה של התרחבות וכניסת שחקנים חדשים לזירת הרשתות בו".

 

אלון פילץ :"הצטרפות של יזמים בסדר גודל זה מעידה על חוסנו ועוצמתו העסקית של דיזנגוף סנטר שהינו מרכז הקניות האורבאני החשוב והמשמעותי ביותר בישראל. דיזינגוף סנטר ממשיך בתנופה ולצד ההתחזקות המסחרית קיבלנו חיזוק בינלאומי , משמעותי בדמות האחים נקש" .

 

שמואל פלאטו שרון: "אני מברך על העסקה שנחתמה. דיזנגוף סנטר ממשיך למשוך אליו רשתות מובילות , עשרות אלפי מבקרים ועכשיו גם יזמים בינלאומיים. אני ושותפיי אלון ודן פילץ מצפים לשיתוף פעולה פורה וחיובי עם משפחת נקש ומודים למפשחת אדרי על שנים של שיתוף פעולה ועבודה משותפת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x