$
חדשות נדל"ן

משקיעים אמריקאים רוכשים 30% מדיזנגוף סנטר ב-304 מיליון שקל

חברת הנדל"ן אדרי-אל, שבשליטת גבי אדרי, מוכרת את חלק במרכז המסחרי שבתל אביב; לפי החברה, המכירה נועדה להבטיח את תשלום החוב לבעלי איגרות החוב

עינת פז-פרנקל 14:5001.04.14
חברת הנדל"ן אדרי-אל נכסים שבשליטת גבי אדרי הודיעה היום על מכירת כל זכויותיה בקניון דיזנגוף סנטר בתל אביב בתמורה ל-304 מיליון שקל לקבוצת משקיעים מארה"ב. אדרי-אל סירבה לחשוף את שמות החברות הרוכשות. 

 

החברה מחזיקה ב- 30% מדיזנגוף סנטר המהווים כ- 12.3 אלף מ"ר שטחים להשכרה המכונים "מתחם המותגים". במסגרת העסקה, תשלם הרוכשת את מלוא התמורה במועד הסגירה שנקבע לתחילת חודש יוני. מתוך סך התמורה הופחתו סכומים המיועדים להשלמת העסקה הכוללים בין היתר, תשלומים לנאמן מחזיקי האג"ח ולבנק לאומי להסרת השעבודים ותשלומים נוספים שנקבעו בהסכם.

 

דיזינגוף סנטר דיזינגוף סנטר צילום: אוראל כהן

 

מאדרי-אל נמסר כי במועד הסגירה, תשלום התמורה ובכפוף לקבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים עד למועד הסגירה, תמסור החברה לרוכשת את החזקה בנכס ותמציא את האישורים הנדרשים מנאמן מחזיקי האג"ח ובנק לאומי להסרת השעבודים. בנוסף, תפעל החברה לקבלת האישורים להעברת הזכויות בלשכת רישום המקרקעין, לרבות הסכמת חברת הניהול של דיזנגוף סנטר. הרוכשת תהיה זכאית למלוא הזכויות וההתחייבויות ביחס לנכס לרבות כלפי השוכרים בנכס החל ממועד הסגירה.

 

מה דעתך על מניית אדרי-אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בהתאם להסכם, לחברה יש תקופה של 12 חודשים ממועד הסגירה להשלים את המצאת אישורי המיסים ואישורי עירייה מקומית. עוד מציינים באדרי-אל, כי, מרבית מזכויות החברה בנכס משועבדות לטובת בעלי אגרות החוב (סדרה ב'), של החברה והשלמת המכירה כפופה לתנאים הקבועים בתוספת לשטר נאמנות שבין החברה לבין הנאמן.

 

בשנה האחרונה חיפשה אדרי־אל משקיע שיזרים הון לחברה. ב-2013 החברה נקלעה לבעיית תזרים מזומנים שבעקבותיה דירוג החוב שלה ירד לרמת זבל.

 

אדם אדרי, סמנכ"ל השיווק באדרי-אל מסר: "דיזנגוף סנטר הוא אחד מנכסיה הרווחיים והמוכרים של החברה. המכירה נועדה להבטיח את תשלום החוב לסדרה א' ו-ב' ותשלומים שוטפים של החברה שלאחר השלמתם תסיים החברה את התחייבויותיה ותוכל לחזור לפעילות ייזום ופיתוח שוטפת".

 

אדרי–אל ישראל נכסים פעילה בתחומי ייזום, הקמה, השכרה וניהול מתחמי נדל"ן מסחריים מניבים ופעילותה מתמקדת ברכישה, פיתוח והשבחת נכסים מסחריים בתחום הקמעונאות בדגש על קניונים. החברה מחזיקה ב- 16 נכסים הממוקמים מתל אביב עד קריית שמונה מתוכם 33 אלף מ”ר שטחי מסחר, 27 אלף מ"ר לתעשייה, וקרקעות לפיתוח בהיקף של 6.5 אלף מ"ר.

 

ההתחייבויות השוטפות של אדרי-אל עומדות על 130 מיליון שקל, ואג"ח שצפויות להיפרע השנה מגיעות להיקף של 270 מיליון שקל נוספים. כך על פי הדוחות הכספיים ל-2013.

 

את חברת אדרי-אל ייצגו בעסקת דיזנגוף סנטר עורכי הדין עמית סלע ויעל מירון ממשרד עו"ד ליפא מאיר ושות'.

 

יצוין כי, בעלי דיזנגוף סנטר – הבניין והקרקע – הן משפחות פלאטו שרון ופילץ, שהקימו את הקניון. הן מחכירות את השטחים המסחריים בקניון בחכירה לדורות, כאשר 30% מהשטחים הללו הוחכרו לאדרי-אל. חלק מהשטחים המסחריים נשארו בבעלות פילץ ופלאטו שרון, ושאר השטחים המסחריים מוחכרים ליזמים פרטיים שונים.

 

נדגיש כי, בדוחות הכספיים של חברת אדרי-אל נכתב כי "במהלך שנת 2013 נקלעה החברה ללחצים תזרימים" וכי כתוצאה מכך נרשמה לחברה הערת עסק חי. רואי החשבון שביקרו את הדוחות, פירמת ברייטמן אלמגור זוהר, מפנים בדוחות את תשומת הלב ל"ספקות משמעותיים בקשר להמשך קיומה של החברה כעסק חי".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x