$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה חיובית בת"א - טבע ופריגו ריכזו מחזורי ענק

טבע עלתה ב-2.4% לאחר ההודעה על הצעת רכישה למיילן, פריגו איבדה 1.7% - שתיהן ריכזו במשותף מחזור של כמעט 750 מיליון שקל, מחזור המסחר הכולל הסתכם ב-2.9 מיליארד שקל. המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.2% ו-0.3% בהתאמה - ובכך ננעל שבוע המסחר המקוצר

שי סלינס 17:5121.04.15

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי 

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-11 שנים   אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה

 

17:35 - בורסת ת"א נועלת את היום בעליות מתונות, ובכך סוגרת למעשה שבוע פעילות מקוצר - ביום הזיכרון וביום העצמאות תשבות הבורסה מפעילות. המדדים ת"א 25 ות"א 100 רשמו היום עלייה של 0.2% ו-0.3% בהתאמה.

 

טבע עלתה ב-2.4% במחזור הגבוה בבורסה שהסתכם ב-379 מיליון שקל - מול מחזור ממוצע יומי של 124 מיליון שקל בחודש האחרון. מניית פריגו, שנראית כמפסידה הגדולה, איבדה 1.7% במחזור השני בגודלו, 374 מיליון שקל, מול מחזור יומי ממוצע של 57 מיליון שקל. עוד מנייה שבלטה היום היא קנון, שרשמה את העלייה הגדולה ביותר בת"א 100, 5.7%, על רקע חשיפת דגם רכב חדש בחברה הבת קורוס. מחזור המסחר הכולל היה גבוה במיוחד והסתכם ב-2.9 מיליארד שקל. בשוק האג"ח הממשלתיות נרשמו היום עליות של עד 0.2%.

 

16:40 - חודש המסחר בטבע ובפריגו - טבע עולה ב-1.5%, פריגו נסחרת ללא שינוי.

 

16:00 - רק בשעה זו הגיעה ההודעה הרשמית על רכישת מיילן למערכת ההודעות של הבורסה. המסחר במניית טבע הופסק לחצי שעה, אבל למשקיעים היו דקות ארוכות לפני מסירת המידע בבורסה המקומית לבצע כל פעולה שרצו.

 

15:50 - עכשיו זה רשמי - טבע הגישה הצעה לרכוש את מיילן תמורת 82 דולר למניה, ובסה"כ ב-40 מיליארד דולר. מדובר בפרמיה של 20% על מחיר השוק של מיילן. הודעה על עסקת הענק - שמהווה את הרכישה הגדולה ביותר על ידי חברה ישראלית אי פעם - נמסרה בחו"ל, אך לא למערכת ההודעות של הבורסה בתל אביב.

 

14:50 - ערן יונגר אנליסט בכיר במיטב-דש מוריד המלצה לאלון רבוע כחול לתשואת חסר, עם מחיר יעד של 9.6 שקלים. "זה השבוע השני בו מתפרסם כי תחום קמעונאות המזון באלון רבוע כחול נמצא בסכסוך עם ספקים שונים. היום פורסם כי הרשת עוצרת תשלום לספקים, מצב אשר מעיד בד"כ על בעיות באיתנות הפיננסית של החברה", מנמק יונגר את ההחלטה שלו.

 

מגה סניף עתידים מגה סניף עתידים צילום: יובל חן

 

13:20 - בית ההשקעות טופ אלפא: "נראה כי הדיווח שטבע מתכוונת להציע הצעת רכש למיילן, ובכך אולי לבצע את העסקה הכי גדולה בעולם התרופות השנה, גובר על חשש המשקיעים מאישור ה-FDA לשווק גרסה גנרית לקופקסון. להערכתנו במידה וטבע תפרסם היום הצעת רכש ילווה הדבר בהמשך עליות שערים למניית טבע כאשר תיתכן החלשות במניית פריגו, אשר התחזקה בשבוע האחרון על רקע הצעת הרכש שהגישה מיילן".

  

11:50 - עידן אזולאי מנהל השקעות ראשי באפסילון: "המשקיעים ממשיכים לחפש אחר הטריגר שיניע את המשך העליות, כאשר ייתכן והצעת הרכש הצפויה של טבע למיילן יכולה להוות זרז כזה. בנוסף, הודעת בנק הפועלים מאתמול בדבר העלאת שיעור הדיבידנד עשויה להפנות את הזרקור לסקטור הבנקים. הסקטור מתומחר כעת בשוויים אטרקטיביים למדי שאליהם הגיעו מאז נודע על מינויו הצפוי של כחלון לשר האוצר. יש מקום להניח שהבנקים "יסגרו" את תשואת החסר שלהם על פני המדדים המובילים עד סוף השנה".

 

11:05 - המדדים ת"א 25 ות"א 100 מתייצבים בעלייה של 0.3%.

 

חברות סאפיינסהודיעה על חלוקת דיבידנד של 7.2 מיליון דולר לבעלי המניות. הדיבידנד משקף סכום של 15 סנט למניה.

 

10:20 - נחת בשלום מטוס אל על שחזר לנתב"ג בגלל תקלה בגלגל. הבוקר הוכרז מצב חירום בנמל התעופה בן גוריון לקראת נחיתת מטוס אל על שעליו 174 נוסעים. מדיווח של אנשי שדה התעופה, הגלגל הימני נותר חשוף ללא צמיג. מדובר במטוס של חברת "UP" בטיסת 2521 של אל על לפראג.

 

9:55 - פתיחת מסחר יציבה בבורסה - טבע ופריגו מרכזות עניין רב על רקע הדיווח על העסקה הקרבה.

 

9:20 - חברת התרופות הישראלית, טבע, תגיש עוד היום הצעת רכש לחברת התרופות מיילן. כך לפי דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג. חברת התרופות הישראלית כבר עובדת עם ברקליס על מנת לנסח את הצעת הרכש ונעזרת בבנקים נוספים על מנת להשיג מימון לרכישה - כך טוענים בסוכנות.

 

8:10 - היום יהיה יום מסחר האחרון לשבוע זה בבורסה - בשל יום הזיכרון ויום העצמאות.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

8:00 - עסקת רכישת ספלון לא תיזכר כעסקת הרכש המוצלחת ביותר שביצעה ענקית התרופות הישראלית טבע. בשלהי 2011 רכשה טבע את ספלון בתמורה בעסקת ענק בהיקף 6.8 מיליארד דולר. כעת, מתייקרת עסקה זו ב-512 מיליון דולר בעקבות תשלום שטבע תעניק לקבוצת תובעים בתביעה שהוגשה כנגד ספלון ב-2005, עוד לפני הרכישה על ידי טבע.

 

7:30 - וול סטריט ננעלה אמש בעליות שערים בהובלת מניות הטכנולוגיה והאיתותים על תוכנית תמריצים בסין: דאו ג'ונס עלה ב-1.2%, נאסד"ק - ב-1.3%, S&P 500 - ב-0.9%. דאו ג'ונס ו-S&P 500 רשמו את העליות היומיות החדות מזה שלושה שבועות על רקע דו"חות חיוביים. היום באסיה המסחר מתנהל בעליות - ניקיי ביפן מוסיף 1%, האנג סנג בהונג קונג עולה ב-2.1% והבורסה בסין רושמת עליות של 0.8%.  

 

 צילום: שאטרסטוק
בטל שלח
    לכל התגובות
    x