שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח: טבע תגיש הצעה לרכישת מיילן עוד היום

לפי סוכנות הידיעות בלומברג, חברת התרופות הישראלית עובדת עם ברקליס על מנת לנסח את הצעת הרכש ונעזרת בבנקים נוספים על מנת להשיג מימון לרכישה; יו"ר מיילן לפני יומיים: "אין הגיון במיזוג"

שי סלינס 09:0021.04.15

חברת התרופות הישראלית, טבע, תגיש עוד היום (ג') הצעת רכש לחברת התרופות מיילן. כך לפי דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג.

 

לפי בלומברג, חברת התרופות הישראלית כבר עובדת עם ברקליס על מנת לנסח את הצעת הרכש ונעזרת בבנקים נוספים על מנת להשיג מימון לרכישה.

 

 צילום: בלומברג

 

למרות הדיווח הבוקר, יו"ר מיילן, רוברט קורי, אמר לפני יומיים כי "למדנו את פוטנציאל המיזוג בין מיילן וטבע במשך זמן מה, ואנו מאמינים שברור שלמיזוג כזה אין היגיון מסחרי מוצק או התאמה תרבותית". לדבריו, החברה מחויבת למדיניות של עצמאות אסטרטגית, כולל הצעתה לרכוש את פריגו. 

 

בחודשים האחרונים רווחו הערכות כי טבע עשויה לפנות למיזוג עם מיילן, אולם במקום זאת הגישה מיילן הצעה לרכישת פריגו בכ-29 מיליארד דולר ואילו טבע מצידה יצאה לרכישה קטנה יותר, של אוספקס, בהיקף של 3.5 מיליארד דולר. אם אכן טבע תבחר להגיש הצעה למיילן, משקיעי החברה יצטרכו לבחור בין מיזוג בין מיילן לטבע לבין רכישתה של פריגו על ידי מיילן שנסחרת.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
63% 9% 28%

שווי השוק של מיילן עומד נכון לעכשיו על 33 מיליארד דולר וזה של טבע על 64 מיליארד דולר.

 

בימים אלו נמצאת טבע בדיונים משפטיים הנוגעים לתקפות הפטנטים על הקופקסון - תרופת הדגל של החברה לטיפול בטרשת נפוצה. בעבר נקבע כי תוקפם פג כבר ב־2014. עם זאת, טבע ערערה על ההחלטה ובית המשפט לערעורים בארה"ב הפך את ההחלטה והחזיר את הדיון לבית המשפט המחוזי, שדן בה בימים אלו. כך שאף שאושרה גרסה גנרית, סביר להניח כי מומנטה וסאנדוז לא יקחו את הסיכון וישיקו את התרופה לפני סיומו של ההליך המשפטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x