בורסת ת"א

מרקסטון מעכבת תשלום למחזיקי האג"ח בשל מחלוקת על הוצאות משפטיות

הקרן מעוניינת לנכות מהתשלום העומד על 10 מיליון שקל, סכום של 1.5 מיליון שקל - המיועד לשיטתה לכיסוי ההוצאות המשפטיות שנדרשה להן בגין תביעת מחזיקי האג"ח שנמשכה לבסוף מביהמ"ש

רחלי בינדמן 19:4003.02.15
מחלוקת בין מחזיקי האג"ח של קרן מרקסטון לקרן מעכבת תשלום של 10 מיליון שקל שהיה אמור להיות משולם להם בתחילת החודש.  

בקרן מרקסטון נמצא הפעם הסכום המבוקש בניגוד לתשלום אשתקד שלא היה בקופתה וגרר מאבק מצד מחזיקי האג"ח שהגיע לכתלי בית המשפט. אלא שמרקסטון נתנה הוראה להעביר רק 8.5 מיליון שקל מהסכום תוך שהיא מנכה תשלום של 1.5 מיליון שקל בגין הוצאות משפטיות אותן ספגה כתוצאה מפניית מחזיקי האגח האמורה.

 

בסופו של יום הסכום שנדון בשנה שעברה שולם ובית המשפט המליץ למחזיקי האג"ח המיוצגים על ידי עורך דין גיא גיסין למשוך את דרידתם למנות משקיף מטעמם לקרן. אלא שההליך גרר הוצאות כבדות למרקסטון שממילא סובלת ממצב פיננסי רעוע. כך למשל, נדרשה מרקסטון לשאת בהוצאות משרדי עורכי הדין שייצגו את הבנקים הנושים של מרקסטון שהגישו עמדה בהליך בהיקף של מאות אלפי שקלים.

 

במרקסטון סבורים כי ההליך המשפטי מצד מחזיקי האג"ח שהם גופים מוסדיים המנהלים כספי ציבור, היה מיותר ודווקני. באותה עת הצדדים ניהלו משא ומתן להסדר דחיית תשלומים אך המחזיקים התנגדו לו והעדיפו את ההליך המשפטי, כשמרקסטון מצידה מימשה נכסים והצליחה לעמוד בתשלום. במרקסטון סבורים כי מי שצריך לשאת בעלות ההליך המשפטי המיותר לסברתה הם המחזיקים. 

 

המחזיקים סבורים אחרת ומסרבים לקבל תשלום חלקי אלא רק את מלוא הסכום. על פי הערכות המחזיקים יפנו לבית המשפט שיכריע בסוגיה. 

 

 צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x