$
בורסת ת"א

"מרקסטון ומגנוליה מתכחשות לחוב כלפי"

אודי כהן, מייסד מגנוליה, הגיש נגד רשת התכשיטים תביעה בה דורש תשלום של 2 מיליון שקל על שירותי ייעוץ שהעניק לה לאחר רכישתה על ידי קרן מרקסטון של אמיר קס ורון לובש

זוהר שחר לוי וגולן חזני 07:5808.01.15

אודי כהן, מייסד רשת התכשיטים מגנוליה, פנה אתמול לבית משפט השלום בתל אביב בדרישה לחייב את מגנוליה לשלם לו דמי ייעוץ של 2 מיליון שקל. התביעה הוגשה בשם א.מ.כ אדר ניהול והשקעות, חברה בשליטת כהן, שהיתה צד להסכם הייעוץ שנחתם עם מגנוליה, ובאמצעות עו"ד אורית גונן ממשרד גילת, ברקת ושות'.  

מגנוליה נמכרה ב־2007 לקרן מרקסטון, של אמיר קס ורון לובש, ומופעלת על ידיה מאז. לפי כתב התביעה קס, מנהלה המנוח של קרן מרקסטון, אשר שימש גם כיו"ר מגנוליה, הגיע להסכמות עם כהן בדבר דחיית חלק מהתשלום המגיע לו, אולם מאז פטירתו של קס ביולי 2014, החברה מתכחשת לחוב. לטענת כהן, החוב נכלל בספריה של החברה, וההתכחשות לו מנוגדת לסיכומים שהיו לו עם קס ולהבנות עם יתר מנהלי מגנוליה.

 

"תביעה זו", נכתב מטעם כהן לבית המשפט, "עניינה הפרה בוטה של הסכמים שנכרתו בין כהן לבין מגנוליה באמצעות מנהליה המוסמכים וכן יו"ר הדירקטוריון שלה קס ז"ל. התביעה מוגשת לאחר שכהן ביצע כל ניסיון אפשרי לסיים את הפרשה ללא התערבותן של ערכאות השיפוט".

 

לטענת כהן, בהסכם רכישת פעילות הרשת שנחתם עם מרקסטון הציעה לו הקרן להמשיך ולהעניק לרשת שירותי ניהול ולהיות מעורב בהפעלתה. בהתאם לכך ביוני 2007 חתמו הצדדים על הסכם שבו התחייב כהן לספק שירותי ניהול כמנכ"ל הרשת, ובתמורה התחייבה מגנוליה לשלם לו בכל חודש 100 אלף שקל, הוצאות רכב, הוצאות עבור מכשיר סלולר ונסיעות לחו"ל. בתיקון שנעשה בהסכם ב־2008 מעמדו שונה לסגן יו"ר דירקטוריון מגנוליה, והוא עבר לשמש כיועץ לרשת.

 

לפי התביעה, לקראת סוף 2010 התקיימה בין כהן ובין קס פגישה אישית, ובמהלכה ביקש קס מכהן לוותר על חלק מהתמורה, אך זה סירב. קס, כך נטען, שביקש באותה עת למכור את החברה או את פעילותה, הציע לכהן כי החברה תשלם לו מחצית מהתמורה המגיעה לו על פי ההסכם של 2007, והיתרה, 600 אלף שקל, תשולם לו בתשלום אחד בסוף 2011, מועד שבו, לדעת קס, מגנוליה כבר היתה אמורה להיות לאחר מכירת מניותיה או פעילותה.

 

בין הצדדים הוסכם כי יוכן מסמך המתקן את החוזה, אולם עד תום 2011 לא הועבר לידי כהן המסמך. בשלב זה פנה קס לכהן, וביקש לדחות בשנית את תשלום החוב, שעמד אז על 600 אלף שקל, לסוף 2012. כמו כן, ביקש קס להמשיך ולשלם רק מחצית מהתמורה המוסכמת למשך 2012 ולדחות את המחצית השנייה. בין הצדדים נוהל מו"מ, ובסופו הוסכם כי בסוף 2012 תועבר לכהן יתרת חוב של 1.5 מיליון שקל, וכל דחייה נוספת תזכה אותו ב־100 אלף שקל. בהמשך הוסכם בין הצדדים על דחייה נוספת בתשלום — עד סוף 2013, ולכל המאוחר עד תום 2014. לטענת כהן, החוב שנצבר לטובתו עד היום טרם שולם, ולהערכתו הוא מגיע ל־2.15 מיליון שקל.

 

מקורבים למגנוליה טוענים כי כהן קיבל 200 מיליון שקל על מכירת החברה לקרן מרקסטון ב־2007, ובחמש שנים שלאחר מכן סכום של 100 אלף שקל בחודש. ממגנוליה נמסר כי התביעה מוזרה והזויה.

 

רון לובש מרקסטון רון לובש מרקסטון צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x