בורסת ת"א

יו"ר אמיליה פיתוח רוצה לקבל שכר של 5,000 שקל ביום

עודד פלר, בעל השליטה ויו"ר חברת האחזקות, מבקש לאשר לו שכר חודשי ברוטו של 50 אלף שקל ל-10 ימי עבודה בחודש

גיל קליאן 18:2912.01.15

עודד פלר, יו"ר חברת האחזקות אמיליה פיתוחובעל השליטה בה (84%) רוצה לקבל מהחברה שכר של 50 אלף שקל בחודש - תמורת 10 ימי עבודה בחודש בלבד.

 

מזימון אסיפת בעלי המניות שפירסמה היום (ב') החברה עולה, כי פלר מבקש לשדרג את שכרו, שעמד עד כה על 42.5 אלף שקל. מדובר בהעלאת שכר של 17.6% לעומת רמת שכרו הקודמת. פלר מושך שכר מהחברה דרך חברה שבבעלותו (פתרון נפוץ בקרב בעלי שכר גבוה שרוצים להימנע מתשלום מס על מלוא שכרם) כאשר בין החברה לפלר לא מתקיימים יחסי עובד-מעביד. כך, אין פערים גדולים בין שכרו של פלר בפועל לבין עלות שכרו לחברה, שהחברה מעריכה כי תעמוד לאחר השדרוג על 636 אלף שקל בשנה (53 אלף שקל בחודש).

מה דעתך על מניית אמיליה פיתוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פלר יזכה למספר תנאים נוספים על השכר הבסיסי, בין השאר 10 ימי חופש בשנה, ו-10 ימי מחלה נוספים (למרות שכאמור פלר עובד רק 10 ימים בחודש לפי תנאי העסקתו). כמו כן מציינת החברה כי "במידה ופלר ידרש לצאת לחו"ל לצורך קידום ענייני החברה, תשא החברה במלוא עלות הוצאות הנסיעה, לרבות הוצאות טיסה ואש"ל כמקובל בחברה".

 

אמיליה פיתוח נסחרת לפי שווי של 156.3 מיליון שקל. החברה משקיעה בנדל"ן, ויש לה שורה של אחזקרות מיעוט בחברות תעשייה. כמו כן אמיליה מחזיקה 7.3% מקרן טנא, שהאחזקה המפורסמת ביותר שלה היא חברת משטחי המטבח אבן קיסר, שנסחרת בנאסד"ק לפי שוי של יותר מ-2 מיליארד דולר. במקביל מחזיקה אמיליה ב-13.5% מחברת הפרדת הגזים לתעשייה הבורסאית מקסימה, 25% ממפעל פלציב ואחזקות גם בחברת קוסמטיקה - שם היא מוכרת בעיקר לסנו בישראל ולוול מארט בארה"ב.

 

את ינואר-ספטמבר סיימה החברה עם הכנסות של 202 מיליון שקל, צמיחה של 12.2% עקב רכישה של פעילות נוספת בארה"ב. הצמיחה של אמיליה הגיעה עם תוספת עלויות חדשות, ששחקו את הרווח הנקי בשורה התחתונה ב-17.7% לרמה של 11.2 מיליון שקל.

 

עודד פלר עודד פלר צילום: פז בר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x